Egitim-Dünyası

Ücretli Çile Devam Etmemeli.

Ücretli Çile Devam Etmemeli.

Ücretli öğretmenlikle alakalı aktif Eğitim sen Başkanından açıklama geldi.

Osman Bahçe: Ücretli Öğretmenlik İle İlgili Önemli Açıklamalar yaptı.

Aktif Eğitim Sen Genel Başkanı Sayın Osman Bahçe  dün Atanan 15 Bin Öğretmene görevlerinde başarılar dileyip , söze ücretli öğretmenlikle devam  ediyor. 120 Bin civarında acık olan milli eğitimde 335 bin öğretmenimiz atama bekliyor ve ne yazık ki bunlardan sadece 15 bini atanıyor geriye kalan öğretmenler ise ücretli öğretmen yapılmak istenmektedir. Genellikle ücretli Öğretmenleri Doğu veya Güneydoğuyaatanır  merkez yer olan İstanbul Ve Ankara’da dahi pek çok okulda ücretli öğretmen göreceksiniz. Aslına bakıldığı zaman kadrolu Öğretmenle hiçbir farkı olmayan Öğretmen’e sadece Girdiği dersin ücreti verilir.

Devlete Atanamayan Ve İş bulamamaları ile korkutup 3/1 fiyatına çalıştırılıyor bu emeğe saygısızlıktır.

Atanamayan öğretmenlerin Pek Çoğu Ücretli Öğretmenlikten İstifade ediyor. Aynı Eğitim Fakültesinden Mezun 2 öğretmenden Biri gecen Sene Atanmış kadrolu Öğretmen Biri İse Atanamamış Aynı Okulda Ücretli Olarak Çalışıyor Biri 3 liraya Çalıştırılırken Ücretli Öğretmen 1Liraya çalıştırılıyor.

Ve doğu illerinde karşılaştığımız bir diğer sorun ise köy okullarındaki öğretmenleri merkeze çekip köy de muhtarın Oğlunu Bir Ağanın Oğlunu yada Bir Bürokratın Oğlunu Yerine getiriliyor Ziraat Mühendisi birini Formasyon İle Öğretmenlik Yaptırılıyor Burada Ziraat Mühendisleri Yanlış anlamasın Herkes Kendi İşini Yapalı. ÜCRETLİ ÖĞRETMEN 2. SINIF MUAMELE GÖRÜYOR Aynı işi yapan İki öğretmen Diğeri kadrolu diğeri ise ücretli olan Öğretmenden Ücretli olana sen ücretlisin bak aynı işi yapıyoruz sen 2 alırken ben 5 alıyorum diyerek 2 sınıf Muamelesi Yapılıyor Bir müdür bile odasında Kadrolu Öğretmenle Konuşurken Gayet Kibar Ama Ücretli Bir Öğretmenle Konuşurken Adeta Bir Aslan oluyor.

AKTİF EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANI OSMAN BAHÇE

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ