Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kayıt tarihi ve belge 2014

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kayıt tarihi ve belge 2014
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Verildi) 5 üzerinden ortalama 1,00 puan
Loading...

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kayıt Tarihleri 2014 2015,  Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler, 2014 Üniversite Kayıt tarihleri ne zaman, Ön Kayıtlar, Karamanoğlu Mehmetbey üniversite Kayıt esnasında istenen belgeler evraklar , Ön Kayıt Tarihleri,  Karamanoğlu Mehmetbey kayıt tarihi ve kayıt belgeleri, Kesin Kayıt İşlemleri  hakkında detaylı bilgi yazımızın devamındadır.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kayıt tarihi ve belge 2014Öncelikle eğitim-dunyasi.net olarak yeni üniversiteli arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve üniversite hayatlarında da başarılar diliyoruz .

Üniversitelerine kayıt yaptırmaya gidecek arkadaşlar için genel olarak hazırladığımız kayıt işlemleri ile ilgili ve Ayrıca  ÇOK ÖNEMLİ UYARILAR VE BİLGİLENDİRMELER içeren bu başlıktaki yazımızada bir göz atmanızı öneriyoruz yazı için tıklayın :http://www.egitim-dunyasi.net/universite-kayit-icin-gerekli-belgeler-ve-uyarilar-2014-2015.html

Aşağıda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından istenen genel bilgiler tarihler ve kayıt koşulları yer almaktadır. Ayrıca Karamanoğlu Mehmetbey üniversitesinin Akademik takvimide linkini vereceğimiz adreste mevcuttur. Üniversitenin akademik takviminde ön kayıt tarihleri varsa bu tarihler kesin kayıt tarihleri, öğrencilerin ders kayıt tarihleri sınav tarihleri gibi neredeyse bir yıllık plan bulunmaktadır. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 2014-2015 Akademik takvimi :http://www.egitim-dunyasi.net/karamanoglu-mehmetbey-universitesi-akademik-takvim-2014-2015.html

 

ÜNİVERSİTEYE KAYIT OLABİLMEK  İÇİN GEREKLİ BELGELER & EVRAKLAR

1) Kayıt yaptıracak kişinin mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi mutlaka yanında olmalıdır

2) Kayıt yaptıracak kişi ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

3) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf .(daha fazla çektirmenizi tavsiye ediyoruz, devlet yurdu veya normal yurt kayıtları bazen burs başvuruları vs için bu ilk dönemlerde çok lazım olacaktır. )

4) Katkı payının & öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge (artık ikinci öğretimleri ilgilendiren bir durum olsada siz yine kazandığınız üniversiteyi arayıp bilgi alınız bazen pul ücreti falan gibi olaylar çıkabiliyor)

5) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr İnternet adresinde görülebilecektir.

Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Kazanan adayları gösteren fotoğraflı sınav sonuçları adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

 KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

1) Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.

2) Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.

3) Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

4) Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

5) Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilir.

6) Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

 

not:Her yıl katlanarak artan binlerce öğrenci arasından seçilerek üniversitemize yerleştirilmiş bulunmaktasınız. Sizleri içtenlikle kutlar göstermiş olduğunuz başarının devamını dileriz. Kayıt süreçlerini, tarihlerini ve istenilen belgeleri içeren duyurumuz 18 Ağustos 2014 tarihinde Üniversitemizin web sayfamızda yayımlanacaktır.

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)