Burs veren Kurumlar – kuruluşlar 2014 -2015 (Güncel)

Burs veren Kurumlar – kuruluşlar 2014 -2015 (Güncel)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

 Burs veren kurum lar,burs veren vakıflar,2014 burs başvuruları,bur veren dernekler,burs başvurusu,tev,burs sonuçları,burs 2014,Burs Veren Kurum ve Vakıflar 2014-2015,burs veren kuruluşlar, ile ilgili detaylı bilgiler yazımızın devamındadır.

 burs veren krurumşlar 2014 2015Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar ve vakıfların listesini sizler için çıkardık. Şimdi burs alırken dikkat edilen şeyler nelerdir onu söyleyelim. 2 kelime: başarı ve ihtiyaç. Çoğu vakıf bu özellikleri arar. Yüksek bir not ortalaması beklerler. ve ayrıca  “Burs Nasıl bulunur? ve Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar” makalemizi okumanızda size bu yolda büyük katkı sağlayacaktır

Değerli Egitim-Dünyasi.net okuyucuları için şuanda en güncel olan ve yıllardır burs veren kurumların listesini tablo halinde açıklama ve iletişim bilgileri ile birlikte derledik..

 

 

 

Burs veren Kurum Adı Açıklamalar/Şartlar İletişim bilgileri
21.YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

 

15 Eylül-15 Ekim arasında başvuran adaylar sıra numarasına göre mülakata alınıyor. Belli bir puanlamaya tabi tutulan adaylara daha sonra burs veriliyor. Burs alabilmek için gerekli koşullar: Öğrencinin başarılı olması, İstanbul içindeki üniversitelerin ilgili fakültelerini bu yıl kazanması ve kaydını yaptırmış olması, eğitim desteğine ihtiyacı olması, ailenin kırsal kesimde ikamet etmesi.

 

www.yekuv.org /

0212 274 15 02

 

ADANA TİCARET ODASI

 

İktisat veya İşletme ve benzeri bölümlerde okuyan yardıma muhtaç öğrencilere burs veriyor.

 

www.adana-to.org.tr /

0322 352 00 52

 

ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

 

Burslar karşılıksız olup herhangi bir hizmet veya yükümlülük gerektirmez. Öğrencinin son sınıfta olması ve alt sınıftan dersinin bulunmaması gerekir. Ekim ayında başlayan burslar 8 ay boyunca devam ediyor.

 

 

0212 258 61 20

 

BAŞBAKANLIK SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMAYI TEŞVİK FONU

 

Açıköğretim Fakültesi dahil olmak üzere üniversitelerde okuyan her öğrenci bu bursa başvurabilir. Başvurular ekim ayının son haftası ile kasım ayının başında yapılıyor.

 

www.sydtf.basbakanlik.gov.tr/burs.htm /

0312 424 09 47

 

ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI

 

ÇEV, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

 

www.cev.org.tr /

0212 297 69 79

 

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ

 

Burs Başvuru Koşulları: Ailenin mali durumunun yeterli olmaması, öğrenim – harç kredisi ve Başbakanlık bursu dışında burs almıyor olmak, sigara içmiyor olmak…

 

www.cydd.org.tr /

0212 252 44 33

 

HACI ÖMER SABANCI VAKFI

 

Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödeme yükümlülüğü olan sosyal amaçlı burslar veriyor. Burs için 15 Eylül – 15 Ekim günleri arasında başvurulması gerekiyor.

 

www.vaksa.org.tr /

0322 351 56 44

 

HÜSNÜ M. ÖZYEĞİN VAKFI

 

TC vatandaşı olan, İstanbul’da bir devlet üniversitesinde okuyan, ÖSS sonuçlarına göre kendi puan türünde ilk 2000 öğrenci arasında olan, hazırlık veya 1. sınıf öğrencisi olan, mali desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerinin eğitimlerini desteklemektedir. Koşulları uyan öğrencilerin, kendi Üniversiteleri’nin Öğrenci İşleri ve/veya burs ofislerine müracaat ederek burs başvuru formunu temin etmeleri ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak tamamlayarak üniversitelerine geri vermeleri gerekmektedir.

 

www.husnuozyeginvakfi.org.tr /

0212 217 04 01

 

İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI

 

Üniversite ve meslek yüksekokullarında öğrenim görenlere burs veriliyor. Burs verilecek adayı öğrencinin öğrenim gördüğü kurum seçiyor ve vakfa bildiriyor. Teknik bölümde okuyanlara burs sağlanıyor.

 

www.isov.org.tr /

0212 293 54 18

 

İTO VAKFI

 

İstanbul Ticaret Odası Vakfı’nın verdiği burslarda aranılan şart; öğrencinin maddi imkânlarının yetersizliği ve üniversitede ekonomiyle ilgili bölümlerden birinde okuyor olmasıdır.

 

0212 511 41 50

 

İZMİR TİCARET ODASI

 

Öğrenim bursu karşılıksızdır. Burs talebinde bulunan öğrencinin; bir başka kuruluştan burs almaması, ekonomik desteğe gereksinimi olması, başarılı bir öğrenim süreci içinde olması ve hiç başarısız dersi bulunmaması, İzmir’de ikamet ediyor olması veya İzmir’deki öğrenim kurumlarında öğrenim görmesi gerekmektedir.

 

0232 441 77 77

 

KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ

 

Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.

 

0312 430 23 00

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

 

Milli Eğitim Bakanlığı, yükseköğrenim kurumlarının öğretmen yetiştiren fakültelerini ilk beş tercihi içinde yazan ve bu bölüme girmeye hak kazanan öğrencilere dört yıl boyunca her ay karşılıksız burs veriyor.

 

www.meb.gov.tr /

 0312 417 50 70

 

SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI

 

Başarılı ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarılı olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başında sona eriyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.

 

www.semayazar.org.tr /

0312 440 16 16

 

TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı 2005-2006 öğrenim yılından başlayarak TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve/veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.

 

www.tog.org.tr /

0216 321 89 88

 

TÜRK EĞİTİM VAKFI

 

Vakıf her yıl yurtiçindeki tüm üniversitelerden, maddi desteğe muhtaç ve başarılı yaklaşık 5000 öğrenciye burs veriyor. Burs miktarı her yıl yeniden belirleniyor ve öğrenci başarılı olduğu sürece eğitim süresi boyunca verilmeye devam ediliyor. TEV burslarıyla ilgili bilgiler okullarda ilan ediliyor ve başvurular okullara yapılıyor.

 

www.tev.org.tr / 0212 217 58 58

 

VEHBİ KOÇ VAKFI

 

Yetenekli ancak imkânları sınırlı olan öğrencilere burs veriyor. Hazırlık ve birinci sınıf haricindeki öğrencilere verilen burslar için sağlıklı, derslerinde başarılı ve devletin demokratik, hür, çağdaş ve laik düzenini içtenlikle benimsemiş olmak gerekiyor. Burslar için seçim okul idarelerince yapılıyor. Burs almak isteyen öğrencilerin kendi fakültelerinin dekanlığına veya okul müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

 

www.vkv.org.tr/egitim/bursaciklama.html/ 0216 531 00 00

 

YAŞAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

 

Üniversitelerde, yüksek ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Başvurular eylül – ekim aylarında yapılır.

 

www.yasar.com.tr/vakif / 0232 482 22 00

 

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU

 

Yurtiçinde tüm üniversite ve yüksekokullarda okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve katkı (harç) kredisi adı altında borç veriliyor. Başvurular üniversite tercih formuyla yapılıyor.

 

http://www.kyk.gov.tr / 0312 363 87 70

 

 

Avusturya Liseliler Vakfı

 

 

Yetenekli fakat maddi olanaklardan yoksun çocukların ve gençlerin eğitim ve öğrenimlerini desteklemek için çeşitli, karşılıklı ya da karşılıksız burslar veriliyor.

 

 

www.alv.gov.tr

 

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu

 

Açıköğretim Fakültesi dahil olmak üzere üniversitelerde okuyan her öğrenci bu bursa başvurabilir. Başvurular ekim ayının son haftası ile kasım ayının başında yapılıyor.

 

www.sydtf.basbakanlik.gov.tr

 

Emine Horoz Eğitim Vakfı:

 

Her yıl 1 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında, yeni eğitim dönemine ilişkin müracaatların alındığı vakıf, yalnızca lojistik bölümü öğrencilerine burs veriyor.

 

http://www.horev.org.tr

 

Galatasaray Eğitim Vakfı Burslar, bağışçılar tarafından, tutarı, süresi, ödeme şekli ve hangi öğrenci olduğu belirlenerek, şartlı olarak verilen yurtdışı, yüksek lisans ve doktora burslarından oluşuyor.

Öğrenimi vakıf bursu ile tamamlayan her öğrenci, ileride yeterli gelir düzeyine ulaştığında, en az burs aldığı yıllar toplamı kadar, almış olduğu burs cinsinden, en az bir öğrencinin giderlerini karşılayarak yetişmesine katkıda bulunuyor.

 

www.gev.org.tr

 

 

Hacı Ömer Sabancı Vakfı

 

Sabancı Grubu bünyesinde 1974 yılında kurulan vakıf, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs veriyor ve geri ödeme ya da hizmet yükümlülüğü istemiyor.

Burs verilecek öğrenciler mülakatlar sonucu belirleniyor. Burslar, Ekim-Haziran arasında 9 ay süresince öğrencinin banka hesabına havale ediliyor.

 

www.sabancivakfi.org

 

Mehmet Zorlu Vakfı

 

Mehmet Zorlu Vakfı, eğitime destek çerçevesinde her eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs veriyor. Başarı ve ihtiyaç kriteri gözetilerek seçilen bursiyerler, Ekim-Haziran ayları arasında toplam 9 ay süreyle burs alıyorlar.

 

http://www.mzv.org.tr

 

Sağlık ve Eğitim Vakfı

 

Başvuru Ağustos-Eylül aylarında yapılıyor. Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve 3’üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçiliyor.

 

http://www.sev.org.tr

 

Sani Konukoğlu Vakfı

 

Vakıf tarafından üniversitelerde öğrenim gören ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen başarılı öğrencilere burs veriliyor. Burs verilen öğrencilere Sanko Holding şirketlerinde staj yapma talebine, branşı uygun olduğu taktirde öncelik veriliyor.

 

www.sankovakif.com

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı 2005-2006 öğrenim yılından başlayarak TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve/veya babanın çocuğu olan) burs sağlıyor.

 

www.tog.org.tr

 

TÜBİTAK

 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Vakfı, Türkiye’nin ihtiyacı olan alanlarda bilim insanı yetişmesini yarışma, burs ve eğitim programları aracılığı ile yönlendirmek ve teşvik etmek, bilim insanlarına destek vermek, toplumda bilim ve teknoloji kültürünün oluşmasına yardımcı olmak için faaliyet gösteriyor.

 

www.tubitak.gov.tr

 

Türkiye Engelliler Spor ve Eğitim Vakfı

 

Vakıf, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerden birinde okuyan veya Devlet üniversitesi bünyesinde yer alan fakülte, enstitü, yüksekokul, konservatuar veya meslek yüksekokulunda ön lisans, lisans veya lisansüstü öğrenimi gören, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli, güvenilir, başarılı, yüzde 40 ve üzeri derecede engelli öğrencilere, yönetmelikle belirlenen adaylık ve seçilme şartlarını yerine getirmeleri halinde burs yardımı yapıyor.

 

www.tesyev.org

 

Türkiye Diyanet Vakfı

 

Türkiye Diyanet Vakfı, her yıl olduğu gibi 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı için de burs verecek. Burs başvuru tarihleri ve başvuru şartları için aşağıdaki linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz

 

http://www.diyanetvakfi.org.tr

 

Tekfen Vakfı 1′inci sınıftan itibaren mezuniyete kadar devam ediyor. Başvurularda üniversitelere yeni yerleşenlere öncelik veriliyor. Sadece lisans programlarını kapsayan burslar, öğrencilerin sınav sonuçları ve başarı ortalamaları esas alınarak tahsis ediliyor. Burs için adayın ailesinin aylık toplam gelirinin en fazla brüt 4 bin 500 TL olması şartı aranıyor. Maddi kritere uyan adayların değerlendirilmesinde üniversite sınavlarındaki Türkiye sıralaması baz alınıyor. Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler ve Mimarlık Fakülteleri dışında başvuru kabul edilmiyor. Bu bölümler dışında istisnai olarak konservatuvar müzik öğrencilerine de kısıtlı bir kontenjan ayrılıyor. Burslar kasım-mayıs ayı döneminde 7 ay boyunca ödeniyor. Başvuru ve kayıt yenileme 2-15 Eylül tarihlerinde ‘www.tekfenburs.org’ adresinden yapılacak. www.tekfenburs.org

 

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)