Egitim-Dünyası

Basit Eşitsizlik Çözümlü Sorular ve Formüller

Basit Eşitsizlik Çözümlü Sorular ve Formüller

YGS-LYS, KPSS gibi sınavlara hazırlanan okuyucularımıza sınavlara çalışmalarında yardımcı olmak maksadı ile İnternette çeşitli platformlar altında yer alan matematik Basit Eşitsizlik online soru çözümleri yapan gözde hocaların Basit Eşitsizlik çözümlü sorular videolarını siz değerli Eğitim-Dünyası okuyucuları için aralarından seçim yaparak anlatım yapanlara göre derleyerek aşağıya matematik Basit Eşitsizlik cevaplı sorular videolarını listeledik, Değerli okuyucumuz aşağıda ister Kpss için istersenizde YGS LYS için olan online matematik Basit Eşitsizlik online çözümlü örnekleri istediğiniz hocayı seçerek izleyebilirsiniz. Ayrıca Videoların devamında da matematik Basit Eşitsizlik formülleri de eklenmiştir.

Videoların Yan tarafında mevcut olan hoca ların isimlerinin üstüne tıklayarak Konu ile ilgili istediğiniz Hocanın Soru Çözüm videolarını izleyebilirsiniz. (mobil olarak bağlanan okuyucularımız hocaların isimleri videonun hemen  yukarısında alt alta yer almaktadır.) Matematik Basit Eşitsizlik Çözümlü Sorular Videolar

Şenol HocaTeknoFemMatAkademiEkol HocaHocalara geldikMatematik Basit Eşitsizlik Konu Anlatımları VideoDiğer
Matematik Basit Eşitsizlik Çözümlü Sorular Şenol Hoca

Matematik Basit Eşitsizlik Çözümlü Sorular 1 TeknoFem

Matematik Basit Eşitsizlik Çözümlü Sorular 2 TeknoFem

Matematik Basit Eşitsizlik Çözümlü Sorular MatAkademi

Matematik Basit Eşitsizlik Çözümlü Sorular

Matematik Basit Eşitsizlik Çözümlü Sorular

Sitemizde Aşağıda yer alan Matematik Basit Eşitsizlik soru çözümleri gibi birçok branş da Derslerin Konu anlatımları online ders izleyebileceğiniz şekilde çeşitli platformlardan derlenmiş bir şekilde bulunmaktadır. matematik Basit Eşitsizlik canlı çözümlü örneklerin bulunduğu bu sayfamızın sonunda diğer ders ve branşlara ulaşabileceğiniz bağlantı adresleri de yer almaktadır.

Matematik Basit Eşitsizlik Formüller

1- Bir eşitsizliğin iki yanına aynı sayı eklenebilir veya çıkarılabilir.

x < y ise bsdit esitsizlik

2- Bir eşitsizliğin iki yanı bir a sayısı ile çarpıldığınd yada bölündüğünde;

x <y ve a<0 ise x.a>y.a (eşitsizlikyön değiştirir)

x < y ve a > O ise x.a <y.a (eşitsizlik yön değiştirmez)

basir esitsizlik

4- Aynı yönlü eşitsizlikler taraf tarafa toplanabilir. Çıkarılamaz, çarpılamaz, bölünemez.

 

Burada bulunan Matematik Basit Eşitsizlik Çözümlü Sorular videolarından, Açılmayan Video Dersler veya Eklenmesini istediğiniz video dersler var ise Lütfen yorum alanından bildiriniz. Ayrıca dersler ve ders anlatanlar hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizide yorum alanından bize iletebilirsiniz.

[egit1]
[egit2]
[egit3]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ