SBS Yedek Yerleştirme (sbs ek kontenjan) 2012-2013

SBS Yedek Yerleştirme (sbs ek kontenjan) 2012-2013
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (15 Oy Verildi) 5 üzerinden ortalama 5,00 puan
Loading...

SBS Yedek Yerleştirme (sbs ek kontenjan) 2012-2013lise yedek yerleştirme 2012,SBS Yedek Yerleştirme 2012,Sbs Yedek Yerleştirme tarihleri Meb,Yedek Yerleştirme Nasıl Oluyor,yedek yerleştirme hakkındaki detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

2012 SBS tercih sonuçları 17 Ağustos itibari ile açıklandı. asil kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 27 – 31 ağustos tarihlerinde yapılacaktır.Asil olarak yerleştirmelerinden ardından yedek yerleştirme yapılacak.Peki nedir bu yedek yerleştirme ve nasıl olacak.egitim-dunyasi.net olarak sizler için bir detaylı bir şekilde aşağıda açıkladık

SBS Yedek Yerleştirme (sbs ek kontenjan) 2012

Sbs Yedek Yerleştirme kontenjanları 3 Eylül 2012 saat 08:00 den sonra http://oges.meb.gov.tr sitesinde duyurulacaktır.Sbs de boş kalan yerlerin açıklanmasından sonra sonra sbs yedek kayıt süreci başlamış olacaktır.

Sbs yedek kontenjanları, boş kontenjan sayısı kadar adaya yedek kayıt sırasına göre kayıt hakkı verilir.Her aday yedek kayıt kazandığı günden hariç 3 iş günü içerisinde saat 17:00 ye kadar kayıt yaptırması gerekmektedir. Eğer sbs yedek kayıt hakkı kazanan öğrenci kayıt yaptırmaz ise, boş kalan kontenjanlara yedek listesinde yer alan sıradaki adaya kayıt hakkı verilmesinden dolayı kayıt hakkını kaybedecektir bizde bu konuda adayı dikkatli olması hususunda uyarıyoruz.

Sbs Yedek Kayıtlar sonucunda boş kalan kontenjanlara sırada olan yedek adaylara kayıt hakkı verilmesi ise 12 Eylül 2012 saat 17:00 ye kadar otomatik olarak yapılacaktır. Yedek sırası gelen öğrencilerin kayıtları ise 14 Eylül 2012 mesai bitimine kadar yapılacaktır.

Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler,  kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybedeceklerdir. Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak silinecektir.

Kayıt Hakkı Kazanamayan Adaylar ise :

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının (genel lise ve meslek liseleri) 9. sınıflarına yeni öğrenci kayıtları, 13-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında e-kayıt sistemi ile elektronik ortamda yapılacaktır. Sınavsız öğrenci alan meslek lisesine kayıt yaptırmak isteyen adaylar bölge sınırlaması olmaksızın 10 adet okul tercihi yapabilecektir. Öğrenciler hem genel liseye hem meslek lisesine kayıt yaptıramayacaklar.

Yerleştirme işlemlerine ilişkin sayısal veriler ve en yüksek puana sahip ilk on öğrencinin kayıt hakkı kazandığı okullara ait liste ekte sunulmuştur.

oges.meb.gov.tr

SBS Yedek Yerleştirme 2012,Sbs Yedek Yerleştirme tarihleri,Sbs yedek yerleştirme nasıl oluyor yedek yerleştirme hakkında detaylar

egitim-dunyasi.net olarak sorularınızı ve merak ettiklerinizi yazımızla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)

Yorum yapmadan önce lütfen soruyu sayıyla cevaplayınız. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.