Kpss 2014 tercihte dikkat edilecek hususlar

Kpss 2014 tercihte dikkat edilecek hususlar
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kpss 2014 de tercihler devam ederken bu puanla 2015 Haziranda büyük alım. 2015 Kasımda düşük alım ve 2016 haziranda büyük alım olmak üzere 3 kere merkezi yerleştirme yapılacaktır.

KPSS DE YERLEŞTİRME SİSTEMİ NASIL İŞLİYOR ?

Kpss en önemli husus puandır. Sistem en büyük puandan başlayıp aşağıya inerek yerleştirme yapar. Yüksek puanlı adayların tercihleri arasında kalan boş kontenjanlara yerleşmeden sistem bir sonraki adayın tercihini dikkate almaz.

ÜST SIRAYA BİR KONTENJANI YAZMAK ÖNCELİK SAĞLAMAZ

Her adayın 30 tercih hakkı vardır. örneğin 90 puan almış bir adayın ilk 29 tercihi daha yüksek puanlı adaylar tarafından tercih edilmiş ve dolmuştur. 30. tercih henüz tercih edilmemiş ve dolmamıştır.

Adayın 30. tercihi boş ise buraya yerleşir fakat dolu ise buraya yerleşmez. Ancak bu adayın tercihini başka bir aday ilk sıraya yazmış ise öncelik söz konusu olmaz çünkü esas olan puanldır. zaten mantıklı olanda budur daha başarılı olanın daha öncelikli olması.

KPSS TERCİH SIRALAMASINDA NEYE DİKKAT ETMELİYİZ?

Tercih sıralamasında tek kriter; en çok gitmek istediğiniz kontenjanı daha üste almanızdır. Sıralamada dikkat edilecek başka bir husus yoktur.

TAYİN DURUMU OLMAYAN KURUMLARA DİKKAT ETMEK GEREKİR.

Bazı kurumlara yerleşirseniz eş durumu veya başka sebeplerle görev yerinizi değiştiremezsiniz.

ÇALIŞMA SÜRESİ ZORUNLULUĞU OLAN KADROLARA BAKMAK GEREKİR

Bazı kurumlar adayın yerleştiği şehirde 2-5 yıl çalışmak gibi zorunluluklar getirmektedirler. Bunların detayı tercih kılavuzunda yer almaktadır ve adayların mutlaka bunları bilerek tercih yapmaları gerekmektedir.

 

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)