Devlet Kurumlarına Alım İlanları

Devlet Kurumlarına Alım İlanları
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Üç kuruma toplam 2 bin 459 personel alınacak

Devletin bağlı olduğu kurumların ve devletin içinde yer alan bazı özel kurulışların çalışan ve memur alım ilanları yayımlanmaya devam  ediyor, işte alım şartları ve  ayrıntılar;

 

Gelir İdaresi Başkanlığı bin 320 uzman yardımcısı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 539 personel ve Türk Hava Yolları 600 pilot olmak üzere üç kurum toplamda 2 bin 459 personel alımı yapacak.

 

Gelir İdaresi Başkanlığı bin 320 gelir uzman yardımcısı alacak. Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamada gerçekleştirilecek. Alımlar 44 ilde açık bulunan kadrolara yapılacak ve adaylar tercihlerinde sadece bir il seçebilecek. Sınava başvurular 6-17 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak. Giriş sınavının yazılı aşaması ise 16 Mayıs 2015 günü Ankara’da yapılacak.

 

TKDK 539 personel alacak Maliye Bakanlığı TKDK’ya denetçi, uzman, destek personeli, il koordinatörü unvanlı sözleşmeli personel pozisyonlarına merkez teşkilatı için 48, taşra teşkilatı için de 491 olmak üzere toplam 539 personel alımı amacıyla açıktan atama izni verdi. Bakan Mehmet Şimşek’in onayıyla personel alımları resmiyete kavuşurken TKDK’nın yakın zamanda 539 personel alımına çıkacağıda kesinleşmiş oldu. Türk Hava Yolları 600 pilot alacak Türk Hava Yolları Barcelona ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre 2015 yılında 600 personel alınması için çalışmaların başladığı belirtildi. Pilot alımıyla ilgili yapılacak çalışmalar 26-27 Mart tarihlerinde Madrid’de yapılacak etkinlikle açıklanacak. Ayrıca THY’nin 2016 yılında da yine 600 pilot alımı yapmayı planladığı açıklandı.

Eğitim Dünyası sitesi olarak memur alım ve şartları için bizi takip etmeye devam edin.

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)