Egitim-Dünyası

KYK Burs ve Kredi Sonuçları açıklandı mı?

KYK Burs ve Kredi Sonuçları açıklandı mı?

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yüksek öğrenim gören öğrencilere yönelik burs ve öğrenim kredisi başvurularının sona ermesi ile  beraber öğrencilerin burs mu yok sa öğrenim kredisimi alacaklarının heyecanı başladı.

KYK’dan burs almayı umut eden bir çok öğrenci KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak merak ediyor. KYK bu konuda net bir açıklama yapmasa da, Aralık ayına yaklaşırken KYK kredi ve burs sonuçlarının açıklanmasını bekleyebiliriz.

NOTER ONAYI KALDIRILDI.

 

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcanın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs-Kredi Yönetmeliğinde yapılan değişikliği anımsatarak, burs almaya hak kazanan öğrencilerin bundan sonra notere giderek taahhütnameyi tasdik ettirmelerinin gerekmeyeceğini vurguladı.

Bu düzenlemeyle senet olayının kaldırıldığını söyleyen  Kaymakcan, vatandaşın notere ücret ödemesine gerek kalmadığını ifade etti.

KYK Kredi ve burs sonuçlarının Aralık ayın içerisinde açıklanması bekleniyor. Tarafına burs veya öğrenim kredisi ödemesi yapılacak öğrenciler; ilgili T.C. Ziraat bankası şubesine müracaat edecek ve adına düzenlenmiş olan BANKKART’ını alarak ( burs yada öğrenim kredisini T.C. Ziraat Bankası ATM’lerinden süre tahdidi olmaksızın istedikleri zaman, ATM’lerin bulunmadığı yerlerde ise herhangi bir T.C. Ziraat Bankası şubesinden masraf ödemeden tahsil edebileceklerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ