Egitim-Dünyası

Üniversite Başvurusu İçin son Şans..!

Üniversite Başvurusu İçin son Şans..!

Üniversite sınavı başvuru tarihleri için son günler.!

ÖSYM Büroları Hafta Sonu Açık tutulacak ve bu sayede kayıt yaptıramayanlar için hafta sonu tatilinde de son şans verildi.
Üniversite sınavı için son başvuru tarihi 19 Ocak 2015, ÖSYM yaptığı açıklamayla hafta sonu başvurular için başvuru merkezlerinin açık tutulacağını belirtti.

Başvurularını merkez tarafından yapacak adayların, başvuruları, 19 Ocak Pazartesi gününe kadar resmi iş gününde ve resmi iş saatleri içinde alınacak.

Başvuru merkezine giderken adayın yanında, eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş aday başvuru formu, üzerinde soğuk damga basılı, güncel bir fotoğraf ve T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport olması gerekiyor.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve üniversitelere sınavsız geçiş için başvurular 19 Ocak Pazartesi, sınav ücreti yatırma işlemi 20 Ocak Salı sona erecek.

ÖSYM Başkanı Ali Demir, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurularının pazartesi sona ereceğini belireterek, başvuru süresinin  kesinlikle uzatılmayacağını belirterek, “Adaylar, başvurularını son güne bırakmasınlar, bir an önce yapsınlar. Benim özel ricam, başvuru yaptıktan, paralarını yatırdıktan sonra da ‘ais.osym.gov.tr’den teyit etsinler” dedi.

YGS’ye  bu sene kaç kişi başvurdu:

Bu yıl 2 milyon 100 bin adaydan başvuru yapmalarını  beklediklerini belirten Demir, şimdiye kadar yaklaşık 1,5 milyon adayın başvuru yaptığını söyledi ve şu açıklamalarda bulundu:

“Üniversite başvuruları için pazartesi son gün.Bunu ısrarla vurguladık, 2015’te de aynı noktada olacağız, hiçbir başvuru süremizi uzatmayacağız. Çünkü ondan sonraki süreç dakika dakika işliyor. Adaylar başvurularını son güne bırakmasınlar, bir an önce yapsınlar, paralarını yatırsınlar. Benim özel ricam, başvuru yaptıktan, paralarını yatırdıktan sonra da ‘ais.osym.gov.tr’den başvurularının yapıldığını teyit etsinler, herhangi aksamaya mahal bırakmasınlar.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ