Egitim-Dünyası

ÖSYM’den Öğretmenlere Ek Görev !

ÖSYM’den Öğretmenlere Ek Görev !

Öğretmenlere ÖSYM’den öğretmenlere  Yeni Sınav Görevi
Öğretmenlere ÖSYM’den Yeni Sınav Görevi
Ösym öğretmmen görevlendirmelerinden birini daha yaptı, ösym öğretmenleri jandarma astsubaty sınavında görevlendirecek.

ÖSYM Öğretmenlerin yeni bir sınavda daha görev almaları için başvuruları almaya başladı. 2015 Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı’nda görev almak isteyen öğretmenlerin aşağıdaki linke tıklayıp başvuru yapmaları gerekiyor

ÖSYM, geçtiğimiz günlerde YGS için sınav görevi başvurularını almaya başlamıştı.
YGS başvuru süreci devam ediyor. Bunun yanında ”2015 JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI JANDARMA ASTSUBAY TEMEL KURSU GİRİŞ SINAVI” için de sınav görevi başvuruları alınmaya başlandı.
ÖSYM görevli işlemleri sistemine girerek sınav görevi başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ

JANDARMA ASTSUBAYLIK NEDİR ?

Birçoğunun hayali olan bir meslektir askerlik, bazıları için bir tutku bazıları için bir sevgi belirtisi, küçüklükten itibaren bazen bir polis bazen bir asker olmak istemişizdir, bazılarımız zamanla bu duygulardan ister istemez geri kalmışızdır.

Jandarma amblemi kurulduğu 1839 tarihinden bugüne kadar 6 defa değişmiştir. Yapılan en son değişiklik 2004 yılında bugünkü kullanılan amblemde bulunan 1846 kuruluş yılının 1839 şeklinde değiştirilmesidir. Diğer amblem değişiklikleri hakkında bir bilgi bulunmamaktadır

Jandarmanın görevi emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin korunmasını sağlamak, diğer yasa ve nizamların kendisine verdiği görevleri yerine getirmektir.

Jandarma personeli; subay, astsubay, uzman jandarma çavuş, uzman çavuş, askeri öğrenci, erbaş ve erler ile sivil memur ve işçilerden oluşur.

İsteyen herkesin girebileceği sınavları ösym her sene yapıyor ve askerlik yapmak isteyenleri bu şekilde seçiyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ