Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Çalışması Yapılıyor

Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Çalışması Yapılıyor
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Öğretmenler ülkede son yıllarda yaşanan en büyük sorunlardan birisi olsan öğretmen atamalarından sonra gelen ücret çalışmasını bekliyordu, son günlerde yapılan çalışmalardan birisi daha , öğretmenler için ek ders ücreti çalışması sonuçlanacak.

Öğretmenlere 18 Saat Ek Ders Ücreti çalışması yapılıyor.

Öğrenci kulüp çalışmasına ve sınıf rehber öğretmenliğine 6 saat ek ders ücreti çalışması.

Eğitim Bir Sen 6 Nolu şube başkanı Uğur KOLSUZ öğretmenlerin ek ders ücretleri ile ilgili yaptıkları ve Eğitim Bir Sen Genel Merkezine sundukları ek ders ücreti çalışmasını paylaştı. Öğretmene nöbet konusunda 6 saatlik ücret konusunda geri dönüş yok, bu öğretmenlerimizin hakkıdır diyen Uğur KOLSUZ’un Eğitim Bir Sen Genel Merkezine sunduğu çalışmada; Öğretmenlerin, öğrenci kulüpleri çalışmasını ve koordinatorlüğünü yapan ve sınıf rehber öğretmenliği yapan öğretmenlere 6 saat ücret verilmesi konusunda gerekli çalışmaları yaparak genel merkez yöneticilerine iletildi. Okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine 18 saat ücret Öğretmenlerin sınıf rehber öğretmenlerine verilen çalışmanın karşılığı 2 saat ücret konusunda da sınıf öğretmenleri ile okul öncesi öğretmenlerinin haftalık ücretlerinin 18 saate çıkarılması konusunda çalışma yapılıp Eğitim Bir Sen Genel Merkezine sunuldu. Böylece öğretmenler arasındaki ücret farklılıklarının giderilmesi konusunda ek dersi yüksek olanla düşük olanın eşitlenmesi sağlanmaya çalışılacak.

Eğitim dünyası sitesi olarak öğretmenlerimizin öğretmen adaylarımızın her türlü sıkıntılarını çözüm önerilerini ve her türlü yeni haberleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Eğitim Dünyası

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)