MEB Basın Açıklaması İle Çok Büyük Tepki Gösterdi.

MEB Basın Açıklaması İle Çok Büyük Tepki Gösterdi.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Verildi) 5 üzerinden ortalama 3,00 puan
Loading...

MEB Açıklamalara Basın açıklaması İle Tepki Gösterdi 

ASILSIZ HABERLER KURUMU YIPRATMAYA YÖNELİK BİR HAREKETTİR.

MEB kurumla ilgili yapılan yanlış haberler yüzünden açıklamaya yapmaya devam ediyor, baksnslık kendisi ile ilgili yapılan açıklamalara tepki gösteriyor, ayrıntılara göre yapılan açıklamalar ile ilgili bakanlık basın açıklamasında bulundu, açıklamanın ayrıntıları haberin devamında;

MEB’DEN BASIN AÇIKLAMASI “ O İDDİALAR ÇİRKİN BİR ÇARPITMADIR ”

– MEB’DEN BASIN AÇIKLAMASI “ O İDDİALAR ÇİRKİN BİR ÇARPITMADIR ” Basın Açıklaması Bugün Cumhuriyet Gazetesi’nde yayımlanan “Bakanlıktan Genelge ile Film Tanıtımı” başlıklı habere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür. Sinan Tartanoğlu imzasıyla çıkan haberde yer alan ´Bakanlığımızın “bir filme gişe desteği sağlamak” amacıyla öğrencilere genelge ile izlettirdiği´ iddiası çirkin bir çarpıtmadır. Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılı münasebetiyle çekilen, içeriği bakımından vatan ve millet şuurunu, birlik ve beraberlik tasavvurunu izleyiciye büyük bir yalınlıkla aktarmayı başaran “Son Mektup” filminin öğrencilerimize tavsiye edilmesini “filme gişe desteği sağlamak” olarak yorumlamak, bundan rahatsızlık duymak ancak filmi izlememiş olmak veya Çanakkale ruhuna bigâne kalmakla izah edilebilir. Öğrencilerimizin tarih şuurunun gelişmesine katkı sağlayan; millî ve manevî değerlerimizi tanıtan “Son Mektup” gibi filmler, bundan sonra da Bakanlığımız tarafından öğrencilerimize tavsiye edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

 

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)