AÖF Sınavları İçin Tavsiyeler Sınavlara Çalışma Yolları Tıkla Öğren

AÖF Sınavları İçin Tavsiyeler Sınavlara Çalışma Yolları Tıkla Öğren
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Verildi) 5 üzerinden ortalama 5,00 puan
Loading...

Sınavlara Nasıl Çalışmalı Sınav Öncesi Ne yapılmalı

Aöf sınavları ile alakalı öğrencilerimize sınav öncesi sınav esnası ve sınav sonrası yapması gerekenler işte ayrıntılar;

Öncelikle ilk uyarımız şu ;
” Unutmayınız Ara sınavlarda Toplam ünitenin yarısından, Final Sınavında Bütün kitaptan Sorumlusunuz ”

* * Kesinlikle şu şekilde bir düşünce içerisine girmeyelim ” Sınavlara daha 4 ay – 3 ay – 1 ay – 10 gün var nasıl olsa çalışırım veya bu saatten sonra çalışsam ne olur aman boş ver ” derseniz sınıfta kalacağınızı garantilemiş olursunuz. Çünkü bu mantıkla sınava ne kadar kalırsa kalsın siz kendinizi derse vererek çalışamayacaksınız veya kendinizi strese sokarak çalıştıklarınızı anlamayacaksınızdır.
* Ayrıca ” Sınavlara 1 ay (1 hafta, 1 gün, 1 saat ) kaldı, şimdi çalışmaya başlasam ne olacak ki zaten giden gitmiş ” diyerek ders çalışmayı kesmeniz aslında sınava girmeden sınıfta kalmayı kabul etmenizdir. Bu yüzden sınava ne kadar kalırsa kalsın ders çalışmayı ihmal etmeyelim. Doğru Çözeceğiniz her bir soru alacağınız notu yükseltecektir unutmayın ve sınava dakikalar kala okuyacağınız bir ders notu sizin belki 3-5 doğru soru çözmenize yarayacaktır.
* Sınava Bir Kaç gün kala bol bol test çözmeye özen gösterin. Forumumuz da bulunan daha evvel sınavlarda çıkmış olan sorulara çalışabilir testlerden yararlanabilirsiniz.
* Sınav günü sınav yerine en az 2 saat önce gidin. Yanınızda o oturumda gireceğiniz sınavların derslerine ait notları veya yardımcı kitaplarınızı bulundurun, ve önemli gördüğünüz yerleri tekrar edin. En azından çözümlü testleri gözden geçirin.
* Unutmayın sınavlar evvelinde 1-2 saat içerisinde çalışılan konular sınav anında soruları daha kolay cevaplamanıza yarayacaktır.
Sınavların başlamasına 5 dakika kalana kadar ders çalışın, bırakın içeri giren girsin. Unutmayın ki sınav öncesi çalıştıklarımız sınavda ilk aklımıza gelecek olanlardır.
* Sınav Anında En Son Hangi DERS’e çalıştı iseniz ilk onun sorularından başlayın. Ve ilk önce sorulara göz atın aklınıza gelen soruları önce çözün daha sonra sırayla devam edersiniz. Böylelikle sınav soruları yüzünden aklımız bulanıp son çalıştıklarımızı unutmadan doğru cevapları vermiş oluruz.

Unutulmaması gereken en önemli konu şudur arkadaşlar. Lütfen ve lütfen Sınavlara STRES ve SIKINTI içerinde girmeyelim. Unutmayın stres sizin çalıştıklarınızı da unutmanıza neden olacaktır. Olabildiğince rahat olmaya özen gösterin, bu sayede sınava daha iyi konsantre olacak ve sorulara daha hızlı ve doğru yanıtlar vereceksinizdir.

* Strese girseniz de girmeseniz de bu sınava gireceksiniz değil mi, siz kendinize güvenin sadece. Unutmayın Strese Girmeniz Demek Sınavdan Daha kötü Sonuçlar Alacaksınız demektir.

* Unutmayınız Ara Sınavdan Aldığınız Notun %30’u ile finalden Aldığınız Notun %70 i toplanır ve Yıl Sonu Notunuz ortaya Çıkar.
Dönem Sonu Notu = Ara Sınav Notunun %30’luk Kısmı + Final Notunun %70 lik Kısmı Olacaktır.

Eğitim dünyası olarak bizi takip etmeye devam edin.

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)