Egitim-Dünyası

ÖSYM , Eleştirilere Engel İle Cevap Veriyor

ÖSYM , Eleştirilere Engel İle Cevap Veriyor

ÖSYM, Kendisini Eleştirenlere Sert (!) Tepki Gösterdi.

ÖSYM kendisini eleştiren takipçilerine karşı sert tepki gösterdi ve onları engelledi, ÖSYM konuyla ilgili açıklamasında engellemenin tepkilerle ilgisinin olmadığını belirterek açıklama yaptı, ayrıntılar haberin devamında;

Son dönemde ÖSYM, sınav sorularının sınav binasından dışarı nasıl çıkarıldığını bulmakla uğraşırken bir yandan da kuruma tepki gösteren takipçilerini twitterdan engellemeye başladı bakalım ÖSYM daha nelerle ilgili sorun yaşayacak.

15 Mart Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonrasında soru kitapçığının dışarı sızdırılması ve soruların internette paylaşılması üzerine büyük kriz yaşayan ÖSYM, soruların neden sızdırılmasını istemediklerini tatmin edici bir gerekçeyle açıklayamaması ve bunun üzerine twitterda kuruma tepki gösteren kişileri engellemesiyle bir skandala daha imza atıyor.

ÖSYM’nin twitterdaki engellemeleri ile ilgili yaptığı açıklama:

“Sosyal medyada ÖSYM’ye yönelik ağır hakarette bulunan, doğru olmayan kopya iddiaları konusunda görüşlerini söyleyen veya başkalarının yazdıklarını paylaşanların hesabımıza ulaşmasını engelliyoruz. ÖSYM ile ilgili küçük düşürücü bir haber olduğunda, bunu paylaşan bir haber sitesi de olsa provokasyona neden olduğu gerekçesiyle bunlar engellenebiliyor. Olumsuz paylaşımda bulunmayanlara yönelik ise böyle bir uygulama söz konusu değil.”

Eğitim dünyası sitesi olarak her sınavdan sonra stres ve sıkıntılar içerisinde adaylarını ve kendini yıpratan kurum olan ÖSYM ile ilgili derin ve takipli bir çalışma yapılmasını tavisye ediyoruz, sınavlar cenneti ülkemiz için gerekli olduğu kanısındayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ