Egitim-Dünyası

Öğretmen Adayları Nisan İçin Pes Etmiyor

Öğretmen Adayları Nisan İçin Pes Etmiyor

Öğretmen Adayları Nisan İçin Pes Etmiyor

Öğretmen atamaları için başbakan ve MEB olma üzere birçok kurum ve kişiden açıklama geldi, buna rağmen atanamayan öğretmenler bütün bunlara karşı yine bir harekete giriştiler , öğretmenler atanmak için imza kampanyası başlattılar, işte haber ve ayrıntıları;

 

Öğretmen adaylarının Nisan ayında atama olup olmayacağı konusundaki endişeli bekleyişi devam ederken, olumsuz açıklamalara kulak tıkayan öğretmen adayları 2011 yılında olduğu gibi 2015 yılı Nisan ayında da KPSS öncesi bir öğretmen ataması olacağına beklentisi içerisindeler. Hazırlıklarını sürdüren öğretmen adayları bu nedenle Nisan ayında yüksek bir alım olması için imza kampanyası başlattı. Atama bekleyen öğretmen adayları İstiklal Caddesi’nde bulunan Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelip stant açarak imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasına katılan öğretmen adayı Hüseyin Erkin, Nisan ayında en az 40 bin öğretmenin atamasının yapılmasını beklediklerini ifade ederek “130 bin atama bekleyen öğretmen var. 120 bin öğretmen ihtiyacı var. Ve 80 bin çalışan ücretli öğretmen var. Biz bu 80 bin ücretli öğretmen yerine atama bekleyen 330 bin öğretmenden atama yapılmasını istiyoruz. Bunun için sesimizi olabildiğince duyurmaya çalışıyoruz. Nisan ayında 40 bin, en az 40 bin atama yapılmasını bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Eğitim dünyası olarak öğretmenlere bu sancılı ve zor dönemde  sabırlı olmalarını ve birlikte hareket etmelerini tavsiye ediyoruz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ