Egitim-Dünyası

Memur Atamalarında Öncelik Öğretmenler ve Sağlıkçılarda

Memur Atamalarında Öncelik Öğretmenler ve Sağlıkçılarda

ŞİMŞEK:Atamalarda öncelik öğretmen ve Sağlıkçılarda..

Maliye Bakanı açıklama yaptı bakan atamalarda her zaman önceliğin öğretmen ve sağlıkçılarda olduğunu belirtti işte ayrıntılar;

Maliye Bakanı:”Atamalarda öncelik öğretmenlerde ve sağlıkçılarda”
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CNNTÜRK’te katıldığı programda atamalarda önceliğin öğretmenlerde ve sağlıkçılarda olduğunu söyledi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CNNTÜRK’te katıldığı programda atamalarda önceliğin öğretmenlerde ve sağlıkçılarda olduğunu söyledi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CNN TÜRK’te CHP’nin ekonomik vaatlerini “hayal” olarak değerlendirdi. Şimşek, “CHP kaynağını ortaya koysun, cari açığı patlatmasın CHP’ye oy vereceğim” dedi.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CNNTürk yayınında önemli açıklamalar yaptı.

Şimşek’in açıklamalarından öne çıkan detaylar:

-Kamu binalarından geçilmiyor, kiralık. Geçen sene öğrenciler için kiraladığımız yurtlar dahil toplam kira giderimiz 450 milyon civarı. YAni bütçenin binde biri değil. Yurt kiralarını çıkartırsanız kamunun bütün bina kiralamaları, 350 milyon lira civarı.

-Bizim bütçemiz en az 470 milyar, binde biri bile değil. Bunların bir kısmı da ihtiyaç

-Gelelim taşıta, en çok konuşulan konu. Bir milyon liraya alındı falan… Geçen sene kamunun elindeki bütün ambulans itfaiye tanklar zırhlı araçlar bütün binek araçlar bütün polislerin araçlarının yakıt satın alma kiralama bütün giderleri 3,3 milyar lira. Bu da bütçenin binde 7’si, yani binde biri bile değil.

-Bizim bütçenin en büyük kalemi personeldir. Diyorlar ki biz israfı önleyeceğiz. Biz maaşı artıracağız diyorlar, siz nasıl tasarruf yapacaksınız? Siz zaten emekliler için iki kalemde 60 milyona yakın bütçeyi patlatacaksınız.

-Nobel ödülünü hak ederler. Bütün bunları yapsınlar, kaynak göstersinler. Sadece şapka çıkartmam yani ben samimi olarak söylüyorum derim ki ben de CHP’ye oy vereceğim derim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ