Egitim-Dünyası

Doğu ve Güneydoğu’daki Öğretmenlere Maaş

Doğu ve Güneydoğu’daki Öğretmenlere Maaş

DOĞU GÜNEYDOĞUDA ÇALIŞACAK ÖĞRETMENE TAZMİNAT GELİYOR 

Öğretmenlere müjde doğu ve güneydoğuda görev yapan binlerce öğretmene iyi haber geldi, öğretmenle maaşlarında ayrı olarak tazminat ücreti alacak işte ayrıntılar ve verilecek ücretler;
Bunlara ek olarak, en yakın il ve ilçe merkezine uzaklığı en az 10 kilometre olan köy ve diğer yerleşim birimlerine sürekli görevle atananlardan kalkınmada öncelikli yörelerde görev yapanlara en yüksek devlet memuru aylığının yüzde 25’i, diğer il ve ilçeler için ise yüzde 15’i oranında ek tazminat ayrıca ödenecek.

 
197 LİRA FAZLA ÖDEME YAPILACAK 
Bu durumda kalkınmada öncelikli yörelerde il ve ilçe merkezine uzaklık koşulunu sağlayanların alacağı ek tazminat tutarı 197 lira daha fazla olacak. Böylece kalkınmada öncelikli yöreler için verilen ek tazminat tutarı toplamı bölgeye göre 276 ila 908 lira arasında değişecek.

HANGİ BÖLGE İÇİN NE KADAR  ÜCRET İSTENİYOR?

Memur-sen’in kendi yaptığı araştırmalara göre

Memur-Sen’in yaptığı hesaplamaya göre, teklif kabul edilirse, bölgeler ve aylık ödenecek ek tazminatlar şöyle gerçekleşecek:

7. Bölge 711 lira: Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli, Van.

6. Bölge 592 lira: Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Erzurum, Iğdır, Kars, Mardin, Tunceli.

5. Bölge 474 lira: Artvin, Bayburt, Erzincan, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Malatya’nın Pötürge, Yazıhan, Doğanyol, Arguvan ilçeleri ile Şanlıurfa’nın Harran, Viranşehir, Ceylanpınar ilçeleri.

Eğitim dünyası olarak atanacak ve görev yapan bütün öğretmenlerimize başarılar diler ,eğitimin her türlü şiddetten uzak durmasını tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ