Egitim-Dünyası

Atama Bekleyen Öğretmenler Sokağa Çıktı

Atama Bekleyen Öğretmenler Sokağa Çıktı

Atama Bekleyen Öğretmenler Sokağa Çıktı

Atama bekleyen öğretmenler yine eylemde idi, eylemde her zamanki gibi herhangi bir olay çıkmadı öğretmenler en barışçı ve kendilerine yakışan yollları kullanarak tepkilerini dile getirdiler, ayrıntılar haberin devamında.
Atanamayan öğretmenler, okulda değil sokakta ders işledi. İstekleri Nisan ayında atama sayısının 40 bin olması,

MEB Nabi AVCI’nın atamaların seçimden sonra yapılacağını söylemesine rağmen öğretmenler isteklerini söylemede kararlı , nisanda atama olmayacığının açıklanmasına rağmen öğretmenler nisanda atama konusunda ısrarlı bakalım nasıl bir sonuç ortaya çıkacak.
Nisanda 40 bin atama olmasını isteyen ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen öğretmenler, Maliye Bakanlığı önünde toplandı. Grup, daha sonra kortej halinde Güvenpark’a yürüdü. Milli Müdafaa Caddesi üzerinde yeniden toplanan eylemciler, burada kurulan açık hava sınıfında ders yaptı. Sınıftaki tahtaya, “Ders: Hayat Bilgisi, Konu: Atanamayan öğretmenler” ifadeleri yazıldı. Bir öğretmenin verdiği derste atanamayan öğretmenlerin hayata güvencesiz baktığı ve bu yüzden aile kuramadıkları anlatıldı.

Grup adına yapılan basın açıklamasında, 330 bin atanamayan öğretmen olduğuna dikkat çekilerek, Nisan ayında 40 bin öğretmenin atamasının yapılması ve bu işsiz öğretmen sayısının azaltılması istendi. Ayrıca sözleşmeli öğretmen uygulamasının atanamayan öğretmenlere engel teşkil ettiği belirtilerek, sözleşmeli öğretmen uygulamasının kaldırılmasını talep edildi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin de katılarak destek verdiği eylemde, eylemciler yetkililere ince göndermelerin olduğu şarkılar söyledi.

Grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

Egitim-Dünyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ