ana sayfa > AÖF(açıköğretim), FORMASYON > Açıköğretim (AÖF) Pedagojik Formasyon Alabiliyor Mu ?

Açıköğretim (AÖF) Pedagojik Formasyon Alabiliyor Mu ?

Salı, 09 Tem 2013 yorum ekle yorumlara git
22 Kasım 2013 tarihinde egitimdunyasi tarafından güncellenmiştir.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading ... Loading ...

Açıköğretim AÖF Pedagojik Formasyon Alabiliyor Mu Açıköğretim (AÖF) Pedagojik Formasyon Alabiliyor Mu ?Açıköğretim (AÖF) Pedagojik Formasyon Alabiliyor Mu ? herkesin aklına takılan sorulardan biri izlenecek yol ise yazımızın devamındadır. Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ün bu yıl Fen Edebiyat öğrencilerine tekrar pedagojik alabilecekleri  haberinin ardından AÖF (Açıköğretim Fakültesi) 4 yıllık bölümlerde okumak isteyen adaylar pedagojik formasyon alıp alamayacağını merak etmekteler ve bir çok insan da geleceğini belirleyeceği meslek seçiminde bunları göze alarak seçimini yapmaktadır.Pedagojik formasyon  eğitimi bir çok kurumda öğretmenlik yapabilmek için alınmaktadır.

Bir çok iddiaya göre (MEB 80 Sayılı Çizelge kaynaklı) Açıköğretim fakültesi: Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih bölümleri mezunları pedagojik formasyon alıp öğretmen olma hakkı kazanabilmektedir. Bu kaynaklara göre Sosyoloji ve Felsefe bölümü mezunları bazı derslerdeki kredi yetersizliği nedeniyle pedagojik formasyon alamamaktadırlar. bazı üniversiteler vereceğini söylerken  bazı üniversitelerde açıkça vermeyeceğini yazmaktadır. Bazı iddialardada bu eksik kredilerin alınarak formasyon hakkına sahip olunabileceği geçmektedir.

Bu tür sorulardaki belirsizlik üniversitelerin pedagojik formasyon ilanlarına bakılarak çözülebiliyor. pedagojik formasyon şartlarına bakarsak (buradan bakabilirsiniz) bu bölümler için ilgili kredi şartlarını karşılayanlar formasyon alabilecektir.

 


Güncellemeleri ve yeni yazılarımızı facebooklogo Açıköğretim (AÖF) Pedagojik Formasyon Alabiliyor Mu ? Sayfamızdan, twitterlogo Açıköğretim (AÖF) Pedagojik Formasyon Alabiliyor Mu ? Sayfamızdan                                      veya googlelogo Açıköğretim (AÖF) Pedagojik Formasyon Alabiliyor Mu ? google plus sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

egitim-dunyasi.net olarak sizin için hazırladığımız yazımızla ilgili sorularınızı ve merak ettiklerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz

 1. fatma uzun
  Çarşamba, 21 Ağu 2013 zamanında 20:56 | #1

  2013-2014 formasyon başvuru tarihleri hakkında bilgi verir misiniz? türk dili ve edebiyatı kontenjanında diğer üniversitelerden alımlarda artış var mı?

 2. sema
  Pazar, 23 Şub 2014 zamanında 10:37 | #2

  slm bu yıl aof den mezun olan fen edebiyat öğrencilerine formasyon veriliyor mu

 1. şimdilik geri bağlantı yok