Özür Grubu Artık Çözüm Bekliyor

Özür Grubu Artık Çözüm Bekliyor
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Özür grubundan atanan mağdurlar çözüm bekliyor.
Özür grubu atamalarında mağdur edilen öğretmenler, Meb’in kendilerine yardımcı olmasını ve sorunlarına çözüm istiyor .MEB, iller arası özür grubu atamalarında talepleri karşılanamayan öğretmenler için çözüm ararken, aynı ilde oldukları halde 150-200 km arasında ayrı kurumlarda çalışan öğretmenleri görmezden gelmemelidir.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın özür grubu atamalarını açıklamasının sonrasında tepkiler arttı.

 

MAĞDUR OLAN  ÖĞRETMENLER MEB ÖNÜNDE TOPLANACAK

 

Gerek il içi gerekse il dışı özür durumu atamalarında binlerce öğretmen aile bütünlükleri bozularak mağdur ediliyor.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in 5 Kasım’da twitter’da verdiği sözün havada kaldığını belirten öğretmenler “MEB’in özrünü kabul etmiyoruz” diyerek özür grubu atamalarına tepki gösteriyor.

Mağdur öğretmenler 27 Ocak Pazartesi günü MEB önünde basın açıklaması yapmaya ve MEB’e seslerini duyurmaya hazırlanıyor.

 

Öğretmenlerini mağdur eden bir sistemden kaliteli bir eğitim nasıl beklenebilir ki?

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin eş durumu özür grubu yer değiştirmelerinde 3 yıl şartını 2015 Şubat’ta (yarıyıl) uygulanmayacağını söyledi. Ağustosta öğretmenler 3 yıl mağduru olmak istemiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin eş durumu özür grubu yer değiştirmelerinde eşi özel sektörde çalışan eş için 3 yıl şartını 2015 Şubat’ta (yarıyıl) uygulanmayacağını söyledi. Ancak bizler (daha sonrakiler) Ağustos ayında mağdur olacağız. Bu yüzden 1 yıl içerisinde 2 farklı uygulama olması hem vicdana hem adalete hem de Anayasaya aykırıdır. Ricamız 3 yıl şartının Ağustos eş durumu özür grubu tayinlerinde de uygulanmamasıdır.

Aileler Parçalanmasın

Şubatta tayin isteyecek arkadaşları muaf ettiler ama Ağustos’ta isteyeceklere uygulayacaklar. 1 hafta önce haberlerde 2015’te uygulanmayacağı söylendi. Devlet kanallarında dahi bu haber yapıldı ancak 2015’e Ağustos ayını da eklemediler. Biz atandığımızda son 2 yılda 360 gün sigorta ibaresi vardı ve biz bununla işlem görmeyi istiyoruz. Kazanılmış hakkımız elimizden alınıyor. Öğretmenler arasındaki bu ayrımın giderilmesi için yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)