Öğretmen Atama Tercihleri 29 Ocak-4 Şubat 2015

Öğretmen Atama Tercihleri 29 Ocak-4 Şubat 2015
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Öğretmen atama takvimi ve sayıları belli oldu uzun uğraşlar sonucu öğretmen olup artık atanmayı bekleyen arkadaşların bazıları uzun zamandır bekledikleri sonuca kavuşacaklar, darısı diğer öğretmen arkadaşlarımızın başına

 

Öğretmen atama tercihleri 29 Ocak-4 Şubat 2015 arasında alınacak
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı 15000 öğretmen ataması için 29 Ocak-4 Şubat 2015 tarihleri arasında başvurular alınacak.

Öğretmen atama tercihleri 29 Ocak-4 Şubat 2015 arasında alınacak

15 bin öğretmen ataması birçok bölüm için az görülmekler birlikte yine bir çok öğretmenin iş hayatına katılmasına vesile olacak.
MEB’in 6 Şubat 2015’te atamayı öngördüğü 15 bin öğretmen ataması için kontenjanlarla birlikte Şubat ayı atama takvimi de belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı 15000 öğretmen ataması için 29 Ocak- 4 Şubat 2015 tarihleri arasında interaktif ortamda başvuru alacak. MEB atama ve yer değiştirme yönetmeliği yayınlanmadığı için adaylar yine eskisi gibi 25 tercih yapacak ve ”Neresi olursa giderim” yani 26. tercihi açabilecek.

MEB’in açıkladığı takvime göre atamalar 6 Şubat 2015 tarihinde yapılacak. Tercihler için ilkatama https://ilkatama.meb.gov.tr/ adresi kullanılacak. Kurumların ve tercih işlemlerinin gece yarısından sonra alınmaya başlayacağı tahmin ediliyor. Kurum bazlı kontenjanlar da böylece belli olmuş olacak. Doğu illerine daha fazla kontenjan verildiği de gelen bilgiler arasında.
Atanma ve eğitimle alakalı diğer bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)