KPSS,Öğretmen ve Diğer Memur Atamaları ile İlgili Yapılan Haberler

KPSS,Öğretmen ve Diğer Memur Atamaları ile İlgili Yapılan Haberler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Son günlerde sitemize bazı haber siteleri ile ilgili şikayetler gelmeye başladı. Memur  haberleri ve öğretmen atamaları konusunda yalan haberler bir çok arkadaşımızı yormuşa ve germişe benziyor.

Eğitim dünyası sitesi olarak eğitim alan bir çok arkadaşımızın, memurluk öğretmenlik ve diğer atamalarla alakalı internet üzerinden bilgi edinmeye çalıştığını görmekteyiz.

Bir çok arkadaşımız memur alımları öğretmen alımları ve her türlü bilgi için bazı  haber sitelerini ve başlıklarını takip ediyor.

   FARKLI BAŞLIK FARKLI İÇERİK

Eğitim Dünyası sitesi olarak her zaman elimizden geldiğince doğru haber yapmaya çalışıyoruz , fakat özellikle bazı haber sitelerinin sadece tıklanma sayısı ve güncel olmak için haber yaptıklarını görmekteyiz, nisan ayında yapılacak memur ve öğretmen ataması ile ilgili öyle haberler görmekteyiz ki, öğrenci arkadaşlarımızın bu konuda şikayetleri artmaya devam ediyor, eğitim dünyası sitesi olarak bu konuda öğrenci ve aday arkadaşlarımızın tarafında olduğumuzu belirtiyoruz.

Nisanda öğretmen ataması ya da memur ataması konusunda herhangi bir resmi açıklama yapılmazken bir çok haber sitesinde bu konuyla alakalı öğretmen atama sayısından tutunda ,memur sayısı dahil  her şey belli olmuş durumda bu konuda bir çok öğretmen ve memur adayı arkadaşlarımızın şikayetçi oldukları biliniyor.

   YANLIŞ HABER  VEREN SİTELERi TAKİP ETMEYİN

Öğretmen arkadaşlarımıza başta olmak üzere bütün memur adayı arkadaşlarımızı, yanlış haberler  yapıp bu konuda bir çok arkdaşımızı sinirlendiren ve çileden çıkaran haber sitelerini ya da gruplarını takip etmemeye davet ediyoruz, son günlerde gerilen sinirler bu haberlerle daha çok geriliyor.

Eğitim dünyası sitesi olarak bu konularda doğru açıklama yapmaktan vazgeçmeyip  doğru habercilik anlayşından uzaklaşan ve işi şova dönüştüren  topluluklarla mücadeleye devam edeceğiz.

EĞİTİM DÜNYASI

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR - 1 YORUM
 1. ayşe güler dedi ki:

  Sağlık bakanlığı 2015 Yılı İstifa Sonrası Yeniden (Açıktan) Atama Kurası krize döndü.

  28 Mayıs 2015 tarihinde sağlık bakanlığı tarafından çekilen 85 kişinin istifa sonrası kuraları yaklaşık beş aya yakın bir süreye rağmen hala sonuçlanmadı ve muhtemelen kasım ayından sonra olur..
  Bu belirsizliğin bekleyen personel için büyük zulüm olduğu unutulmamalı
  Kadroların birçoğu doğu ve yoksun bölgeler olmasına rağmen çaresizlikten tercih edildiler
  Kış geldi kapıya dayandı bu insanlar nerede nasıl ev bulacaklar taşınacaklar
  Beş aydan beri bakanlık alım süreci ile ilgili hiçbir İRTİBAT TELEFONU vermediği gibi herhangi bir DUYURU da yapmadı
  İstifa sonrası atamaların yılda 2 kez olması gerekirken sadece bir kere yapılmaktadır
  İstifa sonrası altı ay sonra başvurabileceğin bir kapı bulursan başvurma hakkınız var ama bu yıllar da sürebilir. Ne olur istifa etmeden iyi ama iyi düşünüp karar verdiğinizden emin olunuz.hem atamalar kura ile yapıldığından örnek açılan hemşirelik kadrosu 25 olsun başvuranların sayısı 50 olsun şansınızı siz hesaplayın kaç yılda atanırsınız Allah bilir
  Kura açıklanır açıklanmaz pembe hayallerle hemen işini bırakanlar ya da zaten işsiz olanlar borçlarla gününü geçirenler bunların hepsi umarım yeter.!
  Bir de başbakanlık atama durdurma genelgesine takılması daha da beter oldu.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)