Formasyon Başvuru, Şartlar ve Kontenjan Bilgileri 2014

Kategori : başvurular, FORMASYON -- Tarih : 17 Ekim 2013-- Yazar:

formasyon Başvuru, Şartlar ve Kontenjan Bilgileri2014 Pedagojik formasyon için şartlar,Formasyon 2014,formasyon için not ortalaması,Pedagojik Formasyon 2014 Başvuruları ,formasyon için ALES ,2013-2014 formasyon başvuru tarihleri, hakkında detaylı bilgiler yazımızın devamındadır.

 

.
.
.

 

 

YÖK ün sitesinde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına Dair bir Açıklama yapılmıştı

 

Daha önce Kurulumuzca yapılan açıklamada 2013-2014 öğretim yılından itibaren Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına başvurularda akademik ortalamanın yanında ALES sonuçlarının da kullanılacağı ifade edilmişti. Programla ilgili çalışmalar sürdürülmektedir. En geç Aralık 2013′te başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde programların tamamlanması planlanmaktadır. Halen Kurulumuzda konuyla ilgili çalışmalar sürdürüldüğünden akademik ortalama ve ALES sonuçlarının katkı oranları ve başvuracak adaylarda aranacak asgari akademik ortalama sınırı ileriki günlerde belirlenmiş olacaktır. ve ayrıca sonbahar ales başvurusunun kaçırılmamasını hatırlan bir açıklamaydı. kısmi olarak kesinleşen şekli ise 2013-2014 öğretim yılından itibaren öğrenciler pedagojik formasyon sertifika programlarında, alanlara göre kontenjanlar ayrılacak , merkezi olarak ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak.

.

Geçmiş yıllarda öğrencilerin akademik başarı ortalamalarına göre yapılan pedagojik formasyon sertifika programlarına yerleştirmelerde, 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı(ALES)’in sonuçları da kullanılacak.
.
 Bununla ilgili kısa bir açıklama, ÖSYM tarafından yayınlanan ALES 2013 Sonbahar Dönemi Kılavuzunda, sınavla ilgili Genel Bilgiler, Temel İlke ve Kurallar başlığı altında 1.8. maddede, “Yükseköğretim Kurulu tarafından izin verilen yükseköğretim kurumlarındaki öğretmenlik sertifika programlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde de ALES sonuçları kullanılacaktır. Öğretmenlik sertifika programlarına başvuruda bulunmak isteyenlerin bu sınava girmeleri zorunludur” şeklinde yer almıştır. Bu sınavın sonuçları üç yıl geçerli olduğundan son üç yıl içinde ALES’e girmemiş olanların, programa başvurabilmek için Kasım 2013  ayında yapılacak sınava katılmaları gerekmektedir.
.
Pedagojik Formasyon Sertifika Programları için toplam kontenjan sayısı  şuan için 20 bin olarak açıklanmış olup başvurular ise  2013 Sonbahar Dönemi ALES sonuçları açıklandıktan sonra başlayacaktır 22-11-2013 tarihinde YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, pedagojik formasyon başvurularında ALES’in yüzde 60 etkili ve diploma notunun ise %40 etkili olacağını açıkladı. ayrıca Konuyla ilgili çalışmalar devam etmekte olup programa internet üzerinden online başvuru ve yerleştirme sistemi ile ilgili ayrıntılı bilgiler, programın uygulanmasıyla ilgili usul ve esaslar, önümüzdeki günlerde ilan edileceği resmi makamlarca açıklandı.
.
BU SÜREÇTEKİ AÇIKLAMALARI ÜÇ MADDE ALTINDA KISACA DERLERSEK. Açıklamadaki önemli noktalar:
 • Formasyon için öğrenci seçiminde: Genel Not Ortalaması ile birlikte ALES puanı da geçerli olacaktır.
 • Formasyon için başvuran ve gerekli şartları geçen  öğrencilerin yerleştirilmesi ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek.
 • Pedagojik Formasyon Sertifika Programlarında şuan için belirlenen  toplam kontenjan  20 bin kişi olup başvurular  2013 Sonbahar Dönemi ALES sonuçları açıklandıktan sonra başlayacaktır.

  YÖK BAŞKANI GÖKHAN ÇETİNSAYA’DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

   

  Sevgili pedagojik formasyon adayları, başvuru kılavuzu yarın ÖSYM tarafından açıklanarak başvuru süreci başlayacak. Hayırlı olsun
  Bugune kadar yaşanan sorunlara bir çözüm olarak, ilk defa merkezi yapilan ve bu sene kontenjani 20 bine yukseltilen bu yerlestirmede, not ortalamasinda alt sınır olmayacak; . üniversitelerin not dönüşüm tablosu kullanılacak; ücret devlet ve vakıfta 2.054TLyi gecemeyecek.

  Formasyon Puanı Hesaplama ALES ve Not Ortalaması ile detaylı

Diplomasında 100′lük notları olanlar bu puanlar üzerinden hesaplama yapabilir.  YÖK geçen sene olduğu gibi bu sene de üniversitesinin kendisine verdiği 100′lük notu ispatlayabilenlerin notlarını kabul edebilir. Ama diplomasında 100′lük notu olmayanlar, üniversitenin kendisine verdiği 100′lük notu belgeleyemeyenlerin notları YÖK’ün tablosundakinden hesaplanacaktır.

 

 

 


Güncellemeleri ve yeni yazılarımızı  Sayfamızdan,  Sayfamızdan                                      veya  google plus sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

egitim-dunyasi.net olarak sizin için hazırladığımız yazımızla ilgili sorularınızı ve merak ettiklerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz

Etiketler :, , , , ,
Yorumlar
 • ebru 29 Mayıs 2014 at 18:16

  merhaba hocam ben turızm okuyorum bızım bolume yeni geldi formasyon hakkı ama mayıstakı başvuruları kaçırdım bi daha ki başvurular ne zamn olur acaba bilgi verebilir misiniz..?

  • egitimdunyasi 29 Mayıs 2014 at 22:47

   bu yapılanlar ön başvuruydu, ama şu var bu başvuruların amacı üniversitelere göre kontenjan belirle

   mekti, şuanda şaibeli bilgiler var bir kısmı ön başvuru yapmayanlar için tekrar başvuru açılmayacak derken ba

   zı görevlilerden gelen duyumlara görede bir süre sonra başlayacak olan başvuru tarihinde başvuru
   yapılabileceğini söylüyorlar. Tavsiyemiz genede umutlu olmanız ve kontenjanlar açıklandıktan donraki başvuru
   tarihlerini takip etmeniz…

   • murat bülbül 24 Haziran 2014 at 12:22

    ktü fatih eğitim fakültesi formasyon başvuru ilanı 27 haziran 2014 son şartlar
    Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Öğrencilerin Dikkatine!

    2014 yılında üniversiteler bünyesinde açılacak Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına katılacak adayların yerleştirme işlemi ÖSYM tarafından yapılmıştır. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına kesin kayıtlar 23-27 Haziran 2014 tarihleri arasında K.T.Ü. Öğrenci işleri Daire Başkanlığı’nda (Kanuni Kampüsü) yapılacaktır.

    Kesin Kayıt Belgeleri:

    1- Başvuru Dilekçesi (indirmek için tıklayınız)

    2- Lisans Diplomasının Onaylı Fotokopisi.

    3- Lisans Transkriptinin Onaylı Fotokopisi.

    4- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

    5- 2 Adet Vesikalık Fotoğraf.

    6- TR78000100122511825144-5003 İBAN Nolu T.C. Ziraat Bankası K.T.Ü. Şubesine Yatırılmış İlk Taksit Banka dekontu. (1.027.00 TL)

    7- Öğretmenlik Uygulaması dersinden muaf olmak isteyenlerin Özel Öğretim Kurumlarında veya MEB’e bağlı okullarda en az bir yıl süre ile öğretmenlik veya Kur-an Kursu Öğreticiliği yaptıklarına dair sigorta hizmet dökümü belgesi getirmeleri gerekmektedir.
    KAYNAK :mirandafotokopi.com FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ BÖLGESİNDEKİ BU İŞLETMEDEN BÜTÜN DERS NOTLARINI VE ÇIKMIŞ FORMASYON SORULARINI BULABİLİRSİNİZ

 • derya 29 Mayıs 2014 at 20:20

  hocam hani okuyanlarda formasyon alabilecekti biz neden alamıyoruz

  • egitimdunyasi 29 Mayıs 2014 at 22:49

   evet alabilecek ama şuan geçerli olan başvuru sadece mezunlar için, zaten okuyanlar için formasyon olmasa niye ön başvuru alsınlar neredeyse tüm üniversiteler….

 • bugse ozolgac 29 Mayıs 2014 at 22:17

  Pedagojik formasyon tercih klavuzun da guzel sanatlar fakultesi grafik tasarim bolumumun kodu olan 7161 bulunmuyor ama grafik icin 7160 grafik tasarimi icinde 7162 kodlari var bu durum da ben guzel sanatlar fakultesi grafik tasarim bolumu olarak formasyon tercihi yapamicak miyim yada duzeltilir mi diplomam da bolumumun ismi grafik tasarim olarak yaziyor sevgili hocam

 • meryem araz 30 Mayıs 2014 at 17:28

  Hocam erciyes Üniversitesi en son kac puanla almis nereden ogrenebilirim

 • ayşe 31 Mayıs 2014 at 10:50

  hocam benim not ortalamam 64.6 ben şimdi pedagojik formasyon için başvuru yapamayaack mıyım ?

  • egitimdunyasi 31 Mayıs 2014 at 11:01

   neden böyle bir kanıya vardıgınızı anlayamadım, , formasyon başvuru şartında not ortalaması sınırı olduğunu göremedim ben..

 • arzu 01 Haziran 2014 at 02:01

  iyi geceler özel üniversitelerle devlet üniversitelerinin formasyon katkı payları aynı mı acaba ya da çok fark oluyor mu ona göre tercih yapcam yardımcı olabilir misiniz lütfen

  • egitimdunyasi 01 Haziran 2014 at 02:24

   Pedagojik formasyon programlarının ücreti neye göre belirlenmektedir?

   Geçmişte üniversiteler, pedagojik formasyon programlarının ücretlerini kendileri belirlemekte bu da öğrenciler tarafından çeşitli şikayetlere konu olmakta idi. Bazı üniversiteler tarafından adaylardan, 10.000 TL’ye varan ücretler talep edilmiştir. Bu nedenle alınacak ücretler, devlet ve vakıf üniversitelerinde eğitim fakültelerinin 2. öğretim ücretlerine endekslenerek söz konusu öğrenim ücretinin en fazla iki katı olarak belirlenmiştir.

 • hande 02 Haziran 2014 at 13:45

  Merhaba. Ben 3. Sinif ogrencisiyim.seneye son senem. Son yilimda okurken formasyon almak istiyordum.ancak sanirim mayistaki ön kayitlari kacirdim. Bunun bir geri donusu yokmudur. Sene basinda tekrar bir basvuru olmaz mi?

  • egitimdunyasi 02 Haziran 2014 at 18:12

   bu yapılanlar ön başvuruydu, ama şu var bu başvuruların amacı üniversitelere göre kontenjan belirlemekti, şuanda şaibeli bilgiler var bir kısmı ön başvuru yapmayanlar için tekrar başvuru açılmayacak derken bazı görevlilerden gelen duyumlara görede bir süre sonra başlayacak olan başvuru tarihinde başvuru yapılabileceğini söylüyorlar. Tavsiyemiz genede umutlu olmanız ve kontenjanlar açıklandıktan sonraki başvuru tarihlerini takip etmeniz…

 • selin 02 Haziran 2014 at 15:09

  merhaba grafik tasarım bölümü mezunuyum fakat diplomamda grafik tasarım yazıp grafik tasarımı yazmadığı için bir ”ı” harfi için formasyon alamıyorum ösym yi aradım yök e ileteceklerini söylediler tercihler için yarın son gün fakat hala bir düzelme yok, ben ve benim durumumdakiler formasyon alamayacaklar mı ?

  • egitimdunyasi 02 Haziran 2014 at 19:09

   bu konu hakkında size söyleyebilecegim kesinlikle tekrar tekrar arayın YÖK ü arayın muhatap isteyin. Eger baktınız iş uzayacak tercih yapılan sistemde bir engelleme olmuyorsa o alan üzerinden tercihinizi yapın ama sonucun peşini bırakmayın.ayrıca yarın sorun çözülmez ise bimerede yazın sorunu hani tercih dönemi öncesinde bu sıkıntının olduguna dair resmi tarihli bir belge niteliği taşır birşey olsun.. Şuanlık önerebileceklerim sadece bunlar.. ama kesin birşey söyleyemiyorum ne yazıkki..

 • SU 02 Haziran 2014 at 17:48

  ALES puanı olmadan başvuru yapılır mı

  • egitimdunyasi 02 Haziran 2014 at 19:10

   puanınızın hesaplanmasında %60 etkisi olan alesin olmadıgını düşünürseniz zaten ortada dogru dürüst bir puan olmuyor…

 • MERVE 02 Haziran 2014 at 18:55

  Hocam merhaba ben hemşirelik bölümünde 2. sınıftayım pedagojik formasyona ön kayıt yaptım.Size bi kaç sorum olucak.Mezun olmayanlar için başvuru ne zaman olucak ?? Bizlerin yani mezun olmayanlarında bankalara yatırılması gereken 10 tl ücreti yarına kadar yatırmaları gerekiyormu ?? Kafam biraqz karışık pek fazlada bilgim yok yanlış bir şey söylediysem kusuruma bakmayın…

  • egitimdunyasi 02 Haziran 2014 at 20:44

   merhaba öncelikle şuanki yapılan tercihler için yayınlanan klavuzdaki maddeyi koyayım buraya “””Tercih işleminin son günü itibariyle mezun durumda olmayan adaylar tercih yapamazlar.””” bu maddeye göre burayla alaklı sizlik bir durum yok.. başvuru sürecine gelince kesin birşey diyemiyorum ama ;yakında açıklanacagını düşünmekteyim. Ama yaz dönemi konusunda pek emin degilim çünkü daha önce okuyanlara formasyon verilirken örgün egtiminle beraber veren üniversiteler çogunluktaydı yanlış hatırlamıyorsam, bunu referanss alırsam örgün egtimle beraber verilecegini düşünmekteyim… tabi bu sadece düşünce yazda olabilir…

 • derya 02 Haziran 2014 at 21:07

  hocam açıköğretime ön kayıt yapanlara formasyon gelme ihtimali çoğunlukta mı

  • egitimdunyasi 02 Haziran 2014 at 21:54

   şimdi bu başvuruların amacı kontenjan belirmekti, bu düşünceyi esas alarak biraz fazla başvuru olursa fazla olacagını düşünebiliriz. ama sonuçta üniversteninde belli bir kapasitesi oldugunu düşünmek lazım gerektigi kanaatindeyim…
   aslında geçen yıl böyle bir ön başvuru olmadan belirlenen ünversitelerdeki kontenjan ve puanlar buradaki yazımızda mevcuttur http://www.egitim-dunyasi.net/2014-pedagojik-formasyon-taban-ve-tavan-puanlari.html buradanda bir fikir edinebilirsiniz…

 • yasmin 02 Haziran 2014 at 22:47

  Merhabalar Hocam, ben ilahiyat fakültesi öğrencisiyim. Daha önceki yıllarda ales ve diploma puanı ortalamaları alınıyordu. Yeni düzenlemede diploma puanı etkisi var mı?

  • egitimdunyasi 02 Haziran 2014 at 23:21

   okurken formasyon alma noktasında bu konuyla alakalı kesin bir bilgi ama belirlenecek kontenjanlar sınırsız sayıda olmayacağı için bir eleme sistemi kurulacak mecburi, bu sistemin içinde ales olacağını düşünmüyorum çünkü böyle bir şey söz konusu olsaydı ön başvuru için bir şart konur ve ales şartı aranırdı görüşündeyim, bu sebep en makul gözüken sistem not ortalaması olacağı kanaatindeyim tabi bu sadece bir düşünce çünkü önceki okurken formasyon başvurularında bazı üniversitelerin ortalamanın yanında alttan ders olmaması notlar arasında dd olmaması vs vs bazı ek şartlar koyarak seçim yaptığı dönemleride unutmamak lazım..

   • hayat hayatt 13 Temmuz 2014 at 14:46

    iyi gunler hocamm ben matematik bolmu okuyorum bu yil 4.sinif olacam ins bizim okul formasyon vermiyo gelecek yil formasyon icin basvuracam unvlere ama ozel unv yazmayi dusunuyorum cunku ortalamam cok dusuk 2.20 devlet unv kabul etmeye bilir ozel unv kabul eder mi ?

 • hazal 03 Haziran 2014 at 10:39

  mrb hocam.sistemde diploma notum görünmüyor.ama formasyon başvurumu yaptım.diploma notunun olması şartı yok.ösym okullardan istereyeck ibaresi var.bununla ilgili bir sorun yaşarmıyım?teşekkürler

 • reşit 03 Haziran 2014 at 18:35

  slm hocam tahmınizce ne kadar türk dili edebiyat menzunu var sizce türkiyede ben edebiyat menzunuyum alesim 57 puan diplam ise 4 üzerinden 2.55 puan sizce bu sene yerleşebilirmiyim

  • egitimdunyasi 04 Haziran 2014 at 10:37

   kontenjan lar ve diger adayların punalarını bilemeden bu konu hakkında kesin konuşamıyoruz maalesef..

 • reşit 04 Haziran 2014 at 17:35

  mrhb hocam uzaktan ve açikögretim yoluyla formasyon verecekler mi

  • egitimdunyasi 05 Haziran 2014 at 00:26

   şuanki bilgilerle verilmeyecek diye biliyoruz….

 • semra 05 Haziran 2014 at 01:30

  Hocam mezun durumdayim formasyon basvurularini kacirdim ne yapabilirim

  • egitimdunyasi 05 Haziran 2014 at 02:35

   bir dahaki başvuruya kadar beklemek durumundasınız maalesef ama bazen başvuru sayısı yeterli olmayınca ve birçok kişi başvuramadıkları için osymye dilekçeler yollayınca bazen ek süre verilebiliyor ama henüz bir açıklama yapılmadıgına göre verilmeyecek gibi duruyor(çok çok düşük bir ihtimal ek yerleştirme olursa orada tanınanacak bir şansda olabilir …)

 • derya 05 Haziran 2014 at 18:44

  hocam aöf öğrencileri için ne zaman kesin kayıt olacak ya. mezunlara formasyon başvurusu bitti zaten bize ne zaman sıra gelecek

 • reşit 05 Haziran 2014 at 21:40

  slm hocam neden okuyana ales şart yok menzun olunana ales şart var. bu nasıl bir saçmalık yav menzun olmuşüz daha ne diye ales şart koyuyorlarki

  • egitimdunyasi 05 Haziran 2014 at 23:34

   Size söyle izah vermeye çalışayım ; Bu zamana kadar bu sistemlerin hangisinin mantıklı olduğunu gördünüzki…

 • alper turan 06 Haziran 2014 at 00:04

  SELAMLAR,
  3 HAZİRANDA SONA EREN BAŞVURUYU KAÇIRDIM.MEZUNUM NE YAPABİLİRİM,ACABA TEKRAR BİR BAŞVURU OLABİLİR Mİ?TEŞEKKÜR EDERİM

  • egitimdunyasi 06 Haziran 2014 at 02:14

   bir dahaki başvuruya kadar beklemek durumundasınız maalesef ama bazen başvuru sayısı yeterli olmayınca ve birçok kişi başvuramadıkları için osymye dilekçeler yollayınca bazen ek süre verilebiliyor ama henüz bir açıklama yapılmadıgına göre verilmeyecek gibi duruyor(çok çok düşük bir ihtimal ek yerleştirme olursa orada tanınanacak bir şansda olabilir …)

 • reşit 06 Haziran 2014 at 07:26

  slm hocam birkaç üniversite ögrencilerine açikögretim yoluyla ve üzaktan egitim yoluyla formasyon vereceklermiş örnegim sakarya üniversitesi verecekmiş. diger üniversitelerin böyle bir imkana sahip mi mezunlar bu uygulamadan yararlana bilirler mi teşekürler hocam

 • abdullah 08 Haziran 2014 at 22:50

  Hocam aöf formasyon verecegiz dedi ön kayit aldi suana kadar bi açıklama gelmedi son sinif ogrencilerin durumu nedir alabilecekmiyiz

 • aylın acar 10 Haziran 2014 at 22:49

  pekı hocam iibf ısletme bolumune formasyon verılıyor mu

 • Büşra 12 Haziran 2014 at 13:54

  Merhabalar, ben turizm 3. sınıf öğrencisiyim. Formasyon almayı düşünüyorum fakat sadece Ankara Gazi Üniv’den alındığını duydum. Başka üniversitelerden de formasyon alabilir miyiz? Bu üniversiteler hangileri?

 • burcu 17 Haziran 2014 at 10:02

  hocam merhabalar halkla ilişkiler mezunuyum medya okur yazarlığı formasyonu veriyor musunuz ve ya bunun için pedegojık formasyon yeterli midir? başvuruları kaçırdım sanırım bir sonraki başvurular ne zaman bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.iyi çalısmalar

 • derya 19 Haziran 2014 at 18:53

  hocam açıköğretim önkayıt sonuçları ne zaman acıklanır

 • kadir 19 Haziran 2014 at 20:40

  hocam iyi akşamlar mayıs dönemi formasyon atamalarında 10000 kontejan boş kaldı tekrar ek bir alım olabilir mi acaba

 • pınar 19 Haziran 2014 at 23:54

  merhaba ben mayıs ayında görunen formasyon basvurusunu kaçırdım malesef ..bı basvurumu oluyor acaba yaz ayı ıcın de bı daha olucak mı bılgısı olan ?

 • berfin 20 Haziran 2014 at 01:05

  slm hocam ben bu yıl mezun oldum 2014 mezunları için formasyon almak için herhangi bir şart var mı basvurular ne zaman başlar bir bilginiz var mı?

 • nurcan 22 Haziran 2014 at 21:52

  Merhaba üniversiteden uzaklastirma almak formasyon almaya engel mi?

 • deniz 23 Haziran 2014 at 21:59

  hocam merhaba. Bu yıl mezun oldum fakat tek ders sınavına kaldım temmuzun başında tek ders sınavım var formasyon almama engel olur mu ?????

 • deniz 23 Haziran 2014 at 22:05

  hocam merhaba. ben bu yıl mezun oldum ve tek ders sınavına kaldım temmuzun başında da tek ders sınavım var formasyon almama engel olur mu ???????????

 • Zeki 23 Haziran 2014 at 22:30

  Sayın hocam merhaba, kolay gelsin. Grafik tasarım mezunuyum. Bir dahaki formasyon başvuruları ne zaman olacak. Yaş sınırı var mı. Ayrıca 1 sene önce Alesten 68 puan aldım..geçerli midir puanım hala? teşekkürler..

 • zeynep 26 Haziran 2014 at 19:32

  hocam merhaba ben mayıs ayı başvurusunu kaçırdım tekrar ne zaman başvuru olacak yada olur cevap bekliyor olcam

 • özlem 28 Haziran 2014 at 12:09

  mrb hocam ben tarih bölmü son sınıf öğrencisiyim fakat mezun olamıyorum dönem uzatmış durumdayım formasyon ne zaman alabilirim bir yıl beklemem mi lazım lütfen yardımcı olun şimdiden tşkler..

 • ebruuuu 28 Haziran 2014 at 15:18

  mrhaba hocam ben suanda okulumu uzattım formasyon için basvuru yapabiliyor muyum

 • mehmet atalan 30 Haziran 2014 at 17:14

  spor yonetıcılıgı bolumne formasyon veren okulları bılıormusunuz hocam

 • öznur özkan 03 Temmuz 2014 at 00:35

  merhabalar hocam Aöf sosyoloji öğrencisiyim 3 dersten kaldım formasyon alma ihtimalim nedir ortalamam 2.92 ?

 • ayşe 03 Temmuz 2014 at 03:54

  merhabalar hocam. ben şubat 2014 mezunuyum not ortalamam 2.42 ama ales sınavına girmedim. bu sınav sonucu olmadan diploma notunun bi önemi olmadığını söylemişsiniz zaten bu sene olacak olan ales sınavına girmeyi düşünüyorum. yalnız benim sorum diploma notum yeterli mi yoksa herhangi bir sınır varmıdır? teşekkürler

 • Salih ÇELİK 03 Temmuz 2014 at 13:57

  Merhaba hocam. Ben bu sene DEÜ Makine ön lisans programını bitirdim. Anadolu Üni. aöf iktisat veya işletmeye geçiş yapma hakkım var.Aöf işletme ve iktisata da formasyon açmışlar bu sene diye duyum aldım. İşletme 3. sınıftan başlayıp nasıl formasyon alabilirim. Teşekkür ederim.

 • seda 03 Temmuz 2014 at 21:52

  slm hocam şifa üniversitesi hemşirelik 2.sınıf öğrencisiyim okulumuzda formasyon eğitimi yok farklı üniversiteye başvurabilirmiyim son sınıfta.teşekkürler

 • tugce 06 Temmuz 2014 at 22:27

  Merhaba hocam. Ben bu sene sanat tarihinden mezun oldum ve universitemin açtığı kontejana yerlestirildim. Fakat dersler yaz döneminde başlıyor. Ben yaz döneminde devam etmeyip güz ve bahar donemi olarak alamıyor muyum ? Ve mezun olanlar donem arasında formasyona basvurabiliyor mu ?

 • bahar 07 Temmuz 2014 at 03:49

  Hocam merhaba ben aöf işletme 4. Sınıf öğrencisiyim 4 üniversteye başvuru yaptım ama yedeklerde bile ismim yok ne yapmalıyım? Cvbinz ve ilginize şimdiden teşekkürler..

 • Seçil Karabudak 07 Temmuz 2014 at 13:50

  Merhabalar hocam…Ben Aöf Sosyoloji mezunuyum daha bu yıl mezun oldum…Formasyon başvurularını nereden takip edebilirim? Ayrıca diploma notum da 2.26…Formasyonu nereden ve nasıl alabilirim lütfen bu konuda bilgilenmek istiyorum…

 • Esra 11 Temmuz 2014 at 18:41

  Merahaba hocam ben açıköğretim 4.sınıftayım işletme bölümü alma hakım olacakmı

 • oğuz 14 Temmuz 2014 at 05:30

  hocam antrenörlük bölümü mezunuyum..formasyon veren okullar hangileri ? ayrıca formasyon aldıktan sonra tüm öğretmenler atandıktan sonra mı formasyon alanlara hak gelecek ?

 • cesur 15 Temmuz 2014 at 10:50

  Mmerhabalar hocam. Mayis ayi formasyon basvurularini kacirdim. Bize ek yerlestirmede basvuru hakki verecekler mi. Ek yerlestirme olacak mi tesekkur ederim.

 • akif 15 Temmuz 2014 at 20:13

  hocam merhaba fen edebıyat matematık bolumu okuyorum sekızıncı yılım mezun olamadım allttan derslerım var ben formasyon alabılırmıyım

 • sibel 17 Temmuz 2014 at 15:11

  mrb hocam ben iktisat mezunuyum formasyon alma hakkı verilmiş ama ben başvuruları kaçırdım bu yıl içerisinde tekrardan açılma şansı var mı ?

 • elif 20 Temmuz 2014 at 17:34

  merhaba hocam ben hemşirelik bölümü öğrencisiyim formasyon almamı önerirmisiniz ben almayı istiyorum ama gereksiz olduğunu düşünenler var

 • Yorum veya Sorunuzu yazın
1 10 11 12

Fecebooktan en güncel yazılarımızı takip edin

google + ve twitter de bizi takip edin

Bizi,  Sayfamızdan

veya

  google plus sayfalarımızdan takip ederek Son güncel Yazı ve bilgilere ulaşabilirsiniz