Ek Ders Ücretleri İle İlgili Açıklama

Ek Ders Ücretleri İle İlgili Açıklama
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Verildi) 5 üzerinden ortalama 2,00 puan
Loading...

Milli Eğitim’den Ek Derslerin Hatalı Yatırılması İçim Açıklama

Eksik yatırılan ek ders ücretleri ile ilgili açıklama geldi , işte ayrıntılar haberin devamında;

Bugün Ankara’da Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden okullara gönderilen yazı, ek derslerin hatalı yatırıldığını ve nedenini açıklıyor.

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ek dersin hatalı yatırılması ile ilgili gönderilen yazı şu şekilde: “2015 Mart dönemine ait ek derslerin banka yatırım işlemi KBS Say200i sisteminde oluşan bir sorun nedeniyle yapılamamıştır.

Bu nedenle, Mart dönemine ait ek derslerin bankaya manuel olarak bildirilmesi hususunda gereğini rica ederim.”

Yazıdan da anlaşıldığı üzere ek dersler daha önce okullar tarafından liste hazırlanarak bankalara gönderiliyordu. Ancak yeni yapılan KBS Say200i adı verilen sistemle artık ek ders ücretleri dijital olarak bankaya aktarılacak. Bu uygulama bu ay ilk defa kullanıldığından dolayı olsa gerek, bazı il ve ilçelerde Mart ayı ek ders ücretlerinin ödenmesinde hata olmuştur.

En geç ayın 6-7 si civarlarında yatan ek ders ücretleri, ayın 9’u olmasına rağmen henüz hata düzeltilmediği için tam olarak yatırılmış değil.

İşin ilginç tarafı ise bu olayın Mart ayına denk gelmiş olması. Çünkü Şubat ayı ek dersi bütün öğretmenlerde 15 günlük olduğu için, şuan yatırılan ek ders ücretleri normalin yarısı tutarında. Bu da Yüzlerce öğretmenin bu ayki ek ders ücretinin yarısının bankalar tarafından 3-4 gün boyunca işletilecek olması. Umarız problem en kısa zamanda çözülür ve aynı sorunla tekrar karşılaşılmaz.

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)