Dünyanın En İyi Öğretmeni Belli Oldu Tıkla Öğren

Dünyanın En İyi Öğretmeni Belli Oldu Tıkla Öğren
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

YERYÜZÜNÜN EN İYİ ÖĞRETMENİ KİM OLDU?

İçerisinde bir Türk öğretmenin de yarıştığı dünyanın en iyi öğretmeni yarışı sonuçlandı. Türk Öğretmenimiz gönüllerin birincisi olurken dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına girdi, işte haberin ayrıntıları;

Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi tarafından seçilen öğretmene verilen dünyanın en iyi öğretmeni ödülü sahibini buldu.

Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi tarafından seçilen öğretmene verilen dünyanın en iyi öğretmeni ödülü sahibini buldu. Adaylar arasında bulunan ve Samsun’un Çarşamba ilçesi Kumköy İlkokulunda öğretmenlik yapan Dilek Livaneli, en iyi 50 öğretmen arasına girmişti. Livaneli en iyi 50 öğretmen arasında yer alarak büyük ödül olan 1 milyon Dolar kazanma şansı yakalamış ve kazanması halinde bu parayı köy kadınlarının istihdamı için yeni projeler geliştirmekte kullanacağını açıklamıştı. Dünyanın en iyi öğretmeni ödülü seçimi sonuçlanırken, ödül Dubai’de öğretmenlik yapan, ABD’li İngilizce öğretmeni Nancie Atwell’in oldu. 63 yaşındaki Atwell ödül ile birlikte 1 milyon doların sahibi olurken, kazandığı ödülü kendi kurduğu okul için harcayacağını aktardı. Ödülünü Dubai’de alan Atwell, öğretmenlik yapmanın ve gençlere bir şeyler öğretmenin ayrıcalık olduğunu belirtti. Atwell’in ayrıca öğretim konusunda her biri 500 bin kopyadan fazla satan 9 kitabı bulunuyor.

Eğitim dünyası sitesi olarak öğretmen arkadaşımızı bu listeye girdiği için tebrik ediyoruz, bu ülkede 1 milyona yakın öğretmen görev alırken 3 yüz bine yakın öğretmende atanmayı bekliyor.

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)