Atanamayan Öğretmen ile Alakalı İlginç Cevap

Atanamayan Öğretmen ile Alakalı İlginç Cevap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Verildi) 5 üzerinden ortalama 3,00 puan
Loading...

ATANAMAYAN ÖĞRETMEN ANNESİNE İLGİNÇ CEVAP

Atanamayan öğretmenlerin  ülkemizde çok büyük bir sorun olduğunu herkes biliyor, ülkemizde uzun yıllardan beri çözülmesi beklenen bir durum, çözüme giderken aynı anda binlerce yeni öğretmen atanmak için sınavlara giriyor, işte bu şekilde sorun yaşayan yüz binlerce öğretmen adayından sadece birisi bakana açıklama yaptı ama aldığı cevap oldukça ilginçti işte ayrıntılar;

Atanamayan Öğretmen Annesine Şok Açıklama Antalya’da atanamayan bir öğretmenin annesi, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’na dert yandı ama aldığı cevap oldukça ilginçti.

Antalya Caddesinde esnaf ziyaretinde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yolunu kesen bir kadın, Bakan’dan kızı ve kızı gibi atama bekleyen üniversite mezunları için talepte bulundu. Bakan ise : “”Bana ettiğin nasihat kadar kızına da nasihatte bulun ki biraz fazla çalışıp yüksek puan alsın.” diyerek etrafta şaşkınlık yarattı.

Ayşe Gülen,kızının üniversite mezunu olmasına rağmen yeterli kadro açılmaması nedeniyle öğretmenlik yapamadığını ve evde oturduğunu belirterek: “Yüz binlerce genç atama bekliyor. Her yıl 40-50 bin öğretmen alınıyor. Ak Sakallı dedeler neredeyse ellerinde bastonla okula gidip geliyor. Bu ak sakallı dedeleri emekli edin gençlerin önü açılsın. Bu yaştaki insanlar öğrencilere ne verebilir ki? Bunları emekli ederseniz 40 bin yerine 140 bin kadro açılır, böylelikle gençlerin önü açılmış olur. Sizden isteğim dedeleri artık gençlerin önünden çekmenizdir” dedi. Bakan ise cevap olarak “Bana ettiğin nasihat kadar kızına da nasihatte bulun ki biraz fazla çalışıp yüksek puan alsın. Sizin taleplerinizi değerlendireceğiz. AK Parti hükümeti olarak gençlerimizin önünü açmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

Bakan Mevlüt Çavuşoğluna sosyal medyada atanamayan öğretmenlerden tepkiler yağıyor. Öğretmenler Vekiller için KPSS sartı gelsin, bizim aldıgımız puanların sınırına yaklaşabiliyorlar mı hep birlikte görelim diyorlar.

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)