Anadolu Üniversitesi (AÖF) Ek Yerleştirme ile kayıt ve gerekli evraklar

Anadolu Üniversitesi (AÖF) Ek Yerleştirme ile kayıt ve gerekli evraklar
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (18 Oy Verildi) 5 üzerinden ortalama 5,00 puan
Loading...

Anadolu Üniversitesi (AÖF) Ek Yerleştirme ile kayıt ve gerekli evraklar

Anadolu üniversitesine ek yerleştirme ile kayıt,açıköğretime ek kontenjan ile kayıt tarihi ve gerekli evraklar,AÖF ek yerleştirme ile kayıt tarihleri ve gerekli belgeler,aöf ek kontenjan üniversiteye kayıt tarihi,Anadolu üniversitesi ek kontenjan kayıt için gerekli belgeler ile ilgili detaylı bilgiler yazımızın devamındadır.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ
2012-2013 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU


Bu duyuru Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin aşağıda sıralanan kayıt türlerine “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.

 

1- ÖSYS Ek Yerleştirme:
2012 yılı ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin dönemlik-kredili bölüm/programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar başvurabilirler. İnternetten başvuru ve kayıt tarihi: 08 Ekim – 19 Ekim 2012 tarihleri arasındadır.

 

BİLGİLENDİRME
Program:
Başvuru Tarihi:
Kayıt Tarihi:
Mazeretli Kayıt Tarihi:
EK YERLEŞTİRME
08 Ekim 2012 00:00 – 19 Ekim 2012 17:00
08 Ekim 2012 – 16 Ekim 2012, mesai saatleri
17 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012, mesai saatleri
Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız.
Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız.
KAYIT ADIMLARI
* Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu sitemize yapınız.
* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.
BAŞVURU VE KAYIT
1) BAŞVURUEk Yerleştirme başvuru koşulları aşağıdadır:     2012 yılı ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin dönemlik-kredili bölüm ve programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar başvurabilirler.

Programın başvuru koşullarını taşıyorsanız 08 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet’ten başvuru işlemleri 19 Ekim 2012 saat 17:00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle burayı tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

Başvuruya şimdi başlamak için buraya tıklayınız.

2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.

* 4 adet 4.5×6 cm. Fotoğraf
* Askerlik Durumu Beyanı
* Fotoğraflı-İmzalı Form
* Internet Başvuru Belgesi
* Öğrenci Bilgi Formu

Engelli öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için buraya tıklayınız.

3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ

Kayıt yaptıracak aday öğrenciler iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan Öğretim Gideri, ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Öğrenci Katkı Payıdır. Ödemenizi 08 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012 tarihleri arasında, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız. Şehitlerin Eş ve Çocukları, Maluller, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları ile Özürlü öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır.

Ödeyeceğiniz miktarı buradan öğrenebilirsiniz.

4) BANKA ÖDEMESİ YAPMAYACAK OLAN ÖĞRENCİLER
 Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren Şehitlerin Eş ve Çocukları, Maluller, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları durumlarını kanıtlayan resmi belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte banka ödemesini yapmadan AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için buraya tıklayınız.

-Özürlü Öğrenciler; Sağlık kurulu raporu ile % 40 ve daha fazla oranda özürlü olduğunu belgeleyen öğrenciler yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte “Sağlık Kurulu Raporu”nu banka ödemesini yapmadan AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için buraya tıklayınız.

5) KAYIT

Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 08 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.

 

Bu tarihler aralığında https://kayit.anadolu.edu.tr/BasvuruYeni/BasvuruAnaSayfa.aspx adresindeki ek yerleştirme seçeneğine tıklayıp oradaki yönergeleri takip ederek başvurularını yapabileceklerdir

 

  • egitim-dunyasi.net olarak sizin için hazırladığımız yazımızla ilgili sorularınızı ve merak ettiklerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz
Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR - 2 YORUM
  1. ahu dedi ki:

    Merhaba, Akdeniz üni. serik meslek yüksek okulu grafik bölümü mezunuyum. Dikey geçiş yapabilmem için nasıl bir yol izlemem gerekmektedir. DGS sınavına girmem gerekiyor mu? yardımcı olursanız çok sevinirim…

  2. sibel meram dedi ki:

    Merhaba , siteniz çok orjinal tebrik ederim , Teşekkürler.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)

Yorum yapmadan önce lütfen soruyu sayıyla cevaplayınız. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.