Açıköğretim (Aöf) Dikey Geçiş (DGS) Kayıt tarihleri ve Gerekli Evraklar

Açıköğretim (Aöf) Dikey Geçiş (DGS) Kayıt tarihleri ve Gerekli Evraklar
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Oy Verildi) 5 üzerinden ortalama 5,00 puan
Loading...
Açıköğretim (Aöf) Dikey Geçiş Kayıt tarihleri ve Gerekli EvraklarAnadolu üniversitesine Dikey Geçiş ile kayıt,açıköğretime Dikey Geçiş ile kayıt tarihi ve gerekli evraklar,DGS aöf başvuru,DGS aöf kayıt, açıköğretim DGS kayıt,DGS AÖF kayıt tarihleri,AÖF Dikey Geçiş ile kayıt tarihleri ve gerekli belgeler,aöf Dikey Geçiş üniversiteye kayıt tarihi,Anadolu üniversitesi Dikey Geçiş kayıt için gerekli belgeler ile ilgili detaylı bilgiler yazımızın devamındadır.

Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız.

“Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız.”

 

Program:
Başvuru Tarihi:
Kayıt Tarihi:
Mazeretli Kayıt Tarihi:
DİKEY GEÇİŞ
01 Ekim 2012 00:00 – 19 Ekim 2012 17:00
01 Ekim 2012 – 16 Ekim 2012, mesai saatleri
17 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012, mesai saatleri
KAYIT ADIMLARI
* Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu sitemize yapınız.
* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.
BAŞVURU VE KAYIT

1) BAŞVURU

Dikey Geçiş başvuru koşulları aşağıdadır:

* Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5.yarıyılına doğrudan veya fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler.
Mezun olduğunuz önlisans mezuniyet alanınıza göre başvurabileceğiniz Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölümlerini Tablo-1 ve Tablo-2‘den görebilirsiniz.

* İnternetten başvuru yaparken, önlisans mezuniyet belgenizdeki program ismi ile İnternet Başvuru sitesinde beyan edeceğiniz “Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi Önlisans Mezuniyet Alanları”ndaki program isminin aynı olması gerekmektedir. AÖF bürosunda ve Dekanlık tarafından yapılacak incelemeler sonunda mezuniyet belgenizdeki program ile İnternet başvurusunda beyan ettiğiniz mezuniyet programı arasında farklılık olursa kayıt yapılmayacaktır. Kayıt yapılmış ise kaydınız iptal edilecektir.
* Öğrenim süresi 4 veya daha fazla yıl olan lisans bölümlerinden önlisans diploması alarak ayrılanlar dikey geçiş için başvuramazlar (bu adaylar Lisans Tamamlama başvurusu yapacaklardır).

Programın başvuru koşullarını taşıyorsanız 01 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet’ten başvuru işlemleri 19 Ekim 2012 saat 17:00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle burayı tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

Başvuruya şimdi başlamak için buraya tıklayınız.

2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kayıt anında AÖF bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.

* 4 adet 4.5×6 cm. Fotoğraf
* Askerlik Durumu Beyanı
* Fotoğraflı-İmzalı Form
* Internet Başvuru Belgesi

* Öğrenci Bilgi Formu

Engelli öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için buraya tıklayınız.

3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ

Kayıt yaptıracak adaylar iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan Öğretim Gideri, ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Öğrenci Katkı Payıdır. Ödemenizi 01 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012 tarihleri arasında, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız. Şehitlerin Eş ve Çocukları, Maluller, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları ile Özürlü öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır.

Ödeyeceğiniz miktarı buradan öğrenebilirsiniz.

4) BANKA ÖDEMESİ YAPMAYACAK OLAN ÖĞRENCİLER
 Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren Şehitlerin Eş ve Çocukları, Maluller, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları durumlarını kanıtlayan resmi belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte banka ödemesini yapmadan AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için buraya tıklayınız.

-Özürlü Öğrenciler; Sağlık kurulu raporu ile % 40 ve daha fazla oranda özürlü olduğunu belgeleyen öğrenciler yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte “Sağlık Kurulu Raporu”nu banka ödemesini yapmadan AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için buraya tıklayınız.

5) KAYIT

Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 01 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.

 2012-2013 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİNDE DİKEY GEÇİŞ İLE KAYIT YAPTIRACAK ADAYLARIN ÖDEYECEĞİ ÖĞRETİM GİDERİ TUTARLARI

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri

Öğretim Gideri

¨

Öğrenci Katkı Payı

¨

Toplam

¨

Açıköğretim Fakültesi

Lisans Bölümü

1-Sosyoloji

205.00

00.00

00.00

İktisat

Fakütesi

Lisans

Bölümleri

  1-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İliş.

205.00

00.00

00.00

  2-İktisat

205.00

00.00

00.00

  3-Kamu Yönetimi

205.00

00.00

00.00

  4-Maliye

205.00

    00.00

   00.00

  5-Uluslararası İlişkiler

205.00

    00.00

  00.00

İşletme

Fakültesi Lisans

Bölümleri

  1-İşletme

205.00

    00.00

  00.00

  2-Konaklama İşletmeciliği

205.00

    00.00

  00.00

 

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

Aşağıda açıklanan dört yöntem dışında ödemelerin posta havalesi, banka havalesi ve EFT gibi yollarla yapılması kabul edilmemektedir.

  • Vakıfbank Şubelerine Ödeme

Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaranız ile kayıt yaptıracağınız kayıt türü-bölüm/program belirterek ödemenizi gerçekleştiriniz.

  • Vakıfbank İnternet Bankacılığından Ödeme

Vakıfbank’ta İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, Vakıfbank’ın İnternet sitesindeki (http://www.vakifbank.com.tr) “WebŞubem” menüsünden internet şifrenizle giriş yaparak “Ödemeler”, “Üniversite Harç İşlemleri” sırasıyla tıklayınız. Ardından üniversite seçeneğinden “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ödemeleri”ni seçiniz. Öğrenci numarası olarak T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde giriniz. “Devam” tuşunu tıklayınız. Bir sonraki sayfada kayıt türü-bölüm/programa göre yapmanız gereken ödeme tutarları görülecek ve onaylamanız istenecektir. Onaylamanızdan sonra ekranda görülecek dekontun dökümünü yazıcıdan alarak öğreniminiz süresince saklayınız.

  • Vakıfbank ATM’lerinden Ödeme

– Kartsız Ödeme

Parabankomat ATM’lerde, Giriş tuşuna basarak ulaşacağınız “Kartsız İşlemler” ekranında, “Üniversite Ödeme” işlemini seçtikten sonra ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve ardından T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıracağınız programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

– Kartla Ödeme

Vakıfbank Bankomat 7/24 kartınızla giriş yaptıktan sonra “Üniversite Ödeme” seçeneğinde ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıracağınız programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bilgilerini girerek başkasına ait ödeme de yapabilirsiniz.

İşleminizin sonuçlandığından emin olduktan sonra ATM’den aldığınız makbuzu ödeme yaptığınızı belgelemek için saklayınız.

  • Telefon Bankacılığı ile Ödeme

Vakıfbank İnternet müşterisi olanlar  “444 0724 Vakıfbank telefon bankacılığı”nı arayarak sırası ile “BankacılıkHizmetleri”ni, “12 haneli Vakıfbank müşteri numarası”nı, “8 haneli İnternet şifresi”ni tuşlayıp, “Müşteri temsilcisine bağlanarak” ödemelerini yapabilirler.

  • Ödemelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Bankaya Yapan Öğrencilerin Yapması Gereken İşlemler

Ödemelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki bankaya yapan öğrenciler banka dekontunu kayıt yaptırırken AÖF Lefkoşa Bürosuna teslim etmek zorundadırlar.

Üniversite tarafından talep edilen veya edilecek olan ödemelerin zamanında yapılmamasından doğacak sonuçlardan Anadolu Üniversitesi sorumlu olmayacaktır. Yanlış yapılacak bir ödemenin sorumluluğu öğrenciye aittir.

  • egitim-dunyasi.net olarak sizin için hazırladığımız yazımızla ilgili sorularınızı ve merak ettiklerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz

 

 

TABLO:1

 

T.C.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
2012-2013 ÖĞRETİM YILI DİKEY GEÇİŞ İLE
AÇIKÖĞRETİM,İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ LİSANS BÖLÜMLERİNİN
DOĞRUDAN KAYIT YAPTIRABİLECEK ÖNLİSANS PROGRAMLARI

 

 

ÖNLİSANS MEZUNİYET ALANI

LİSANS BÖLÜMLERİ

ADALET

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

ADALET MESLEK EĞİTİMİ (MEÖP) (AÖF)

ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU

ADALET YÜKSEKOKULU

ADALET YÜKSEKOKULU (A ÖRGÜN)

ADALET YÜKSEKOKULU (B EKSTERN)

AĞIRLAMA HİZMETLERİ

AVRUPA TOPLULUĞU

BANKA VE SİGORTA YÖNETİMİ

BANKACILIK

BANKACILIK VE SİGORTACILIK

BANKA-SİGORTA

BİLG.MUHASEBE VE VERGİ UYG.MESLEK ELEMANI

BİLGİSAYAR DESTEKLİ MUHASEBE

BİLGİSAYAR DESTEKLİ MUHASEBE VE VERGİ UYG.

BİLGİSAYARLI MUHASEBE

BİLGİSAYARLI MUHASEBE VE VERGİ

BİLGİSAYARLI MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI

BORSA VE FİNANS

BÜRO HİZMETLERİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI

BÜRO YÖNET. VE SEKRETERLİK MESLEK ELEMANI

BÜRO YÖNETİMİ

BÜRO YÖNETİMİ (DENİZ ASTSUBAY MYO)

BÜRO YÖNETİMİ VE SEK.

BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK EĞİTİMİ

BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI

DENİZ İŞLETMECİLİĞİ

DENİZ İŞLETMECİLİĞİ VE YÖNETİMİ

DENİZ KUVVETLERİ MESLEK EĞİTİMİ (MEÖP)(AÖF)

DENİZ VE LİMAN İŞLETME

DENİZ VE LİMAN İŞLETMECİLİĞİ

DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ

DIŞ TİCARET

DIŞ TİCARET VE AVRUPA BİRLİĞİ

ELEKTRONİK TİCARET

EMLAK VE EMLAK YÖNETİMİ

EMTİA BORSASI

ENDÜSTRİYEL YÖNETİM

ENERJİ TESİSLERİ İŞLETMECİLİĞİ

e-TİCARET

EV İDARESİ

FİNANS

FİNANSMAN

FİNANS VE MUHASEBE

GAYRİMENKUL YÖNETİMİ

GENEL İŞLETME

GİRİŞİMCİLİK VE PROJE ASİSTANLIĞI

GİRİŞİMCİLİK VE PROJE YÖNETİM ASİSTANLIĞI

GÜMRÜK

GÜMRÜK İŞLERİ

GÜMRÜK İŞLETME

GÜMRÜK İŞLETMECİLİĞİ

GÜMRÜK MESLEK ELEMANI – MYO

HALKLA İLİŞKİLER

HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK

HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM

HASTANE YÖNETİMİ VE ORGANİZASYON

HAVA KUVVETLERİ MESLEK EĞİTİMİ (MEÖP)(AÖF)

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

HOST VE HOSTESLİK

HOST VE HOSTESLİK (OTOBÜS)

İLETİŞİM VE HALKLA İLİŞKİLER

İNSAN KAYNAKLARI

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ

İNTERNET İLE PAZARLAMA

İŞ İDARESİ

İŞLETME

İŞLETME ELEMANI

İŞLETME MESLEK ELEMANI

İŞLETME ORGANİZASYON VE ÇİFTLİK YÖNETİMİ

İŞLETME PROGRAMI

İŞLETME VE YÖNETİM

İŞLETME YÖNETİMİ

İŞLETME YÖNETİMİ MESLEK ELEMANI

İŞLETMECİ

İŞLETMECİLİK

İŞLETMECİLİK MESLEK ELEMANI

İŞLETMECİLİK PROGRAMI

İŞLETMECİLİK-MUHASEBE

İŞLETME-EKONOMİ

İŞLETME-MUHASEBE

İŞLETME-MUHASEBE MESLEK ELEMANI

İTHALAT-İHRACAT

JANDARMA ASTSUBAY MYO KAMU GÜVENLİĞİ VE ASAYİŞİN SAĞLAN.

JANDARMA ASTSUBAY MYO SOSYAL BİLİMLER

JANDARMA MESLEK EĞİTİMİ (JMEÖP)(AÖF)

KALİTE KONTROL

KALİTE VE ÜRETİM YÖNETİMİ

KALİTE VE ÜRÜN YÖNETİMİ

KAMU SEVK İDARESİ

KAMU SEVK VE İDARESİ

KARA KUVVETLERİ ASTSUBAY MYO YÖNETİM BİLİMLERİ

KARA KUVVETLERİ MESLEK EĞİTİMİ (MEÖP)(AÖF)

KARGO

KARGO HİZMETLERİ

KONAKLAMA VE TURİZM İŞLETMECİLİĞİ

KOOPERATİF

KOOPERATİF İŞLETMECİSİ

KOOPERATİF İŞLETMESİ

KOOPERATİFÇİLİK

KÜLTÜREL MİRAS VE TURİZM

KÜLTÜREL MİRAS VE YÖNETİM

LOJİSTİK

LOJİSTİK YÖNETİMİ

MAĞAZA İŞLETMECİLİĞİ

MAHALLİ İDARE

MAHALLİ İDARELER

MAHALLİ İDARELER MESLEK ELEMANI

MAHALLİ İDARELER (ZABITA)

MALİYE

MALİYE (HAVA ASTSUBAY MYO)

MALİYE MESLEK YO-MALİYE

MALİYE MYO-MALİYE MESLEK ELEMANI

MALİYE-MUHASEBE

MARİNA İŞLETME

MARKA İLETİŞİMİ

MEDYA VE İLETİŞİM

MENKUL KIYMETLER VE SERMAYE PİYASASI

MUHASEBE

MUHASEBE EĞİTİMİ

MUHASEBE MESLEK ELEMANI

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

MUHASEBE PROGRAMI

MUHASEBE VE FİNANSMAN

MUHASEBE VE VERGİ

MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI

OFİS TEKNOLOJİLERİ VE YÖNETİMİ

ORTA KADEME BANKA – SİGORTA YÖNETİMİ

ORTA KADEME YÖNETİCİLİĞİ

ORTA KADEME YÖNETİCİLİK

ORTA KADEME YÖNETİCİLİK PROGRAMI

OTEL YÖNETİCİLİĞİ

OTOBÜS İŞLETMECİLİĞİ

OTOBÜSÇÜLÜK VE YER HİZMETLERİ

ÖN BÜRO VE KAT HİZMETLERİ

PARA VE SERMAYE YÖNETİMİ

PAZARLAMA

PAZARLAMA MESLEK ELEMANI

PAZARLAMA VE DIŞ TİCARET

PAZARLAMA VE SATIŞ

PERAKENDE SATIŞ VE MAĞAZA YÖNETİMİ

PERAKENDECİLİK VE MAĞAZA YÖNETİMİ

PERSONEL YÖNETİMİ

PİYASA ARAŞTIRMALARI VE PAZARLAMA

PİYASA ARAŞTIRMALARI VE REKLAMCILIK

POLİS MESLEK EĞİTİMİ (MEÖP)(AÖF)

POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU

RAYLI SİSTEMLER İŞLETMECİLİĞİ

REKLAMCILIK

REKLAM YÖNETİMİ

REKLAMCILIK YÖNETİMİ

SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ

SATIŞ VE REKLAM YÖNETİMİ

SATIŞ YÖNETİMİ

SEKRETERLİK

SEKRETERLİK PROGRAMI

SERMAYE PİYASASI VE BORSA

SERMAYE PİYASASI VE BORSA YÖNETİMİ

SEVK VE İDARE

SEYAHAT ACENTECİLİĞİ

SEYAHAT İŞLETMECİLİĞİ

SEYAHAT İŞLETMECİLİĞİ VE TUR İŞLETMECİLİĞİ

SEYAHAT İŞLETMECİLİĞİ VE TUR OPERATÖRLÜĞÜ

SEYAHAT VE TUR İŞLETMECİLİĞİ

SEYAHAT VE TURİZM İŞLETMECİLİĞİ

SİGORTACILIK

SİGORTACILIK MESLEK ELEMANI

SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ

SOSYAL GÜVENLİK

SOSYAL BİLİMLER

İKTİSAT-ÇAL.EKO. VE END.İLİŞ.-KAMU YÖN.-
MALİYE-ULUS. İLİŞ.-İŞLETME-KONAK. İŞL.-SOSYOLOJİ

SOSYAL HİZMET

SOSYAL HİZMETLER

SPOR YÖNETİMİ

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

TARIM İŞLETMECİLİĞİ

TARIM İŞLETMECİLİĞİ VE PAZARLAMA

TARIMSAL İŞLETMECİLİK

TARIMSAL KOOPERATİFÇİLİK

TARIMSAL PAZARLAMA

TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK

TIBBİ MÜMESSİLLİK VE PAZARLAMA

TIBBİ TANITIM VE PAZARLAMA

TİCARET VE YÖNETİM

TİCARET VE YÖNETİMİ

TURİZM

TURİZM – OTELCİLİK MESLEK ELEMANI

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

TURİZM İŞLETMECİLİĞİ

TURİZM İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMI

TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTEL YÖNETİCİLİĞİ

TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK

TURİZM İŞLETMECİSİ

TURİZM OTELCİLİK

TURİZM VE KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ

TURİZM  OTEL YÖNETİCİLİĞİ

TURİZM VE OTEL YÖNETİCİLİĞİ

TURİZM VE OTEL YÖNETİMİ

TURİZM VE OTELCİLİĞİ MESLEK ELEMANI

TURİZM VE OTELCİLİK

TURİZM VE OTELCİLİK İŞLETMECİSİ

TURİZM VE OTELCİLİK İŞLETMESİ

TURİZM VE OTELCİLİK YÖNETİMİ

TURİZM VE SEYAHAT

TURİZM VE SEYAHAT HİZMETLERİ

TURİZM VE SEYAHAT İŞLETMECİLİĞİ

TURİZM YÖNETİMİ

TURİZM, KONAKLAMA VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ

ULUSLARARASI LOJİSTİK

ULUSLARARASI TAŞIMACILIK YÖNETİMİ

ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK

ULUSLARARASI TİCARET

ULUSLARARASI TİCARET YÖNETİMİ

ÜRETİMDE KALİTE KONTROL

YAT İŞLETME VE YÖNETİMİ

YATÇILIK VE YAT İŞLETMECİLİĞİ

YER HİZMETLERİ

YEREL YÖNETİMLER

YÖNETİM

YÖNETİM VE ORGANİZASYON

YÖNETİCİLİK

 NOT: Meslek Yüksekokulu mezuniyet belgesinde yer alan önlisans program adı ile dikey geçiş

listelerinde yer alan program adının aynı olması gerekmektedir.

  • egitim-dunyasi.net olarak sizin için hazırladığımız yazımızla ilgili sorularınızı ve merak ettiklerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz

 

 

TABLO: 2

 

T.C.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
2012-2013 ÖĞRETİM YILI DİKEY GEÇİŞ İLE
İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ LİSANS BÖLÜMLERİNDE
FARK DERSLER ALARAK 3. SINIFINA KAYIT YAPTIRABİLECEK ÖNLİSANS PROGRAMLARI

 

ÖNLİSANS MEZUNİYET ALANI

LİSANS BÖLÜMLERİ

ACİL DURUM VE AFET YÖNETİMİ

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

AÇIK HAVA REKLAM ÜRÜNLERİ VE SERİGRAFİ

AĞAÇ İŞLERİ

ALTERNATİF ENERJİ KAYNAKLARI TEKNOLOJİSİ

ANTEP FISTIĞI TARIMI VE İŞLEME TEKNOLOJİSİ

ANTEP FISTIĞI TARIMI VE TEKNOLOJİSİ

ANTRENÖRLÜK VE SEYİSLİK

ARAZİ MUHAFAZA VE ISLAH

ARICILIK

AŞÇILIK

AT ANTRENÖRLÜĞÜ

AT BAKICILIĞI VE YETİŞTİRİCİLİĞİ

ATCILIK VE ANTRENÖRLÜĞÜ

ATÇILIK İŞLETMECİLİĞİ

AV VE YABAN HAYATI

AV VE YABAN HAYATI YÖNETİMİ

AVCILIK VE YABAN HAYATI

AYAKKABI TASARIM VE ÜRETİMİ

AYAKKABI TASARIMI

AYAKKABI VE SARACİYE TASARIMI

BAĞCILIK

BAHÇE TARIMI

BAHÇE ZİRAATI

BAKIR ÇALGILAR

BALON PİLOTLUĞU

BALIK YETİŞTİRİCİLİĞİ

BASIM VE YAYIN TEKNOLOJİLERİ

BASIN VE YAYINCILIK

BESİCİLİK

BETON TEKNOLOJİSİ

BİLGİ GÜVENLİĞİ TEKNOLOJİSİ

BİLGİ İŞLEM

BİLGİ YÖNETİMİ

BİLGİSAYAR

BİLGİSAYAR DESTEKLİ ENDÜSTRİYEL KALIPÇILIK

BİLGİSAYAR DESTEKLİ MAKİNE

BİLGİSAYAR DESTEKLİ MAKİNE-RESİM-KONSTRÜKSİYON

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM VE ANİMASYON

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TEKNİK ÇİZİM

BİLGİSAYAR DESTEKLİ YAYINCILIK

BİLGİSAYAR DONANIMI

BİLGİSAYAR OPERATÖRLÜĞÜ

BİLGİSAYAR OPERATÖRLÜĞÜ VE TEKNİKERLİĞİ

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI

BİLGİSAYAR PROGRAMLAMA

BİLGİSAYAR TASARIM VE ÜRETİM

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ VE BİLİŞİM SİSTEMLERİ

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ VE YÖNETİMİ

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ VE PROGRAMLAMA

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ VE PROGRAMLAMA (UZAKTAN EĞİTİM)

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ VE PROGRAMI

BİLGİSAYAR VE ENFORMASYON SİSTEMLERİ

BİLGİSAYAR-BİLİŞİM SİSTEMLERİ

BİLİŞİM SİSTEMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM-YÖNETİM

BİLİŞİM YÖNETİM

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

BİNA KORUMA VE YENİLEME

BİNİCİLİK

BİTKİ KORUMA

BİTKİSEL ÜRETİM

BİTKİSEL ÜRÜNLERDE MUHAFAZA VE PAZARLAMA

BİYOKİMYA

BİYOKİMYA TEKNİKERLİĞİ

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİSİ

BOYA TEKNOLOJİSİ

BOYA VE İZOLASYON UYGULAMA TEKNİKLERİ

BUDAMA VE AŞILAMA

BÜYÜK VE KÜÇÜK BAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

CAM

CAM ENDÜSTRİSİ

CAM- SERAMİK

CEVHER HAZIRLAMA

CEVHER HAZIRLAMA VE MADENCİLİK

CİLT BAKIMI VE GÜZELLİK

COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ

ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETLERİ

ÇAY EKSPERLİĞİ

ÇAYIR – MERA VE YEM BİTKİLERİ

ÇEVRE

ÇEVRE KİRLENMESİ VE KONTROLÜ

ÇEVRE KORUMA

ÇEVRE KORUMA VE KONTROL

ÇEVRE SAĞLIĞI

ÇEVRE TEMİZLİĞİ VE DENETİMİ

ÇEVRE TEMİZLİK HİZMETLERİ

ÇİNİ İŞLEMECİLİĞİ

ÇORAP VE MODA TASARIMI

DEĞİRMENCİLİK

DEKOR TASARIMI

DEMİR YOLU ARAÇLARI

DEMİRYOLU İNŞAATI VE İŞLETMECİLİĞİ

DENİZ ADAMLIĞI

DENİZ ELEKTRONİĞİ

DENİZ HABERLEŞME

DENİZ ULAŞTIRMA VE İŞLETME

DENİZCİLİK

DENİZCİLİK HİZMETLERİ

DERİ İŞLEME TEKNOLOJİSİ

DERİ KONFEKSİYON

DERİ TEKNOLOJİSİ

DERİCİLİK

DOĞAL GAZ VE ISITMA

DOĞAL TAŞ DEKORASYONU

DOĞAL YAPI TAŞLARI TEKNOLOJİSİ

DOĞALGAZ VE BORU HATLARI TEKNOLOJİSİ

DOĞALGAZ VE ISITMA

DOĞALGAZ, ISITMA VE SIHHİ TESİSAT TEKNOLOJİSİ

DOĞALGAZ VE TESİSATI TEKNOLOJİSİ

DOKUMA

DOKUMACILIK VE EL SANATLARI

DÖKÜM

DUVAR SÜSLEME SANATI

DUVAR SÜSLEME SANATLARI

EKMEKÇİLİK

EL BASMACILIĞI

EL SANATLARI

ELEKTRİK

ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİM, İLETİM VE DAĞITIMI

ELEKTRİK-ELEKTRONİK

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNİKERLİĞİ

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

ELEKTRİK VE ENERJİ TEKNOLOJİLERİ

ELEKTRİKLİ CİHAZ TEKNOLOJİSİ

ELEKTROMEKANİK TAŞIYICILAR

ELEKTRONİK

ELEKTRONİK HABERLEŞME

ELEKTRONİK HABERLEŞME (UZAKTAN EĞİTİM)

ELEKTRONİK HABERLEŞME TEKNOLOJİSİ

ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRONİK YÜKSEK TEKNİSYENLİĞİ

ENDÜSTRİ BİTKİLERİ YETİŞTİRME VE DEĞERLENDİRME

ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI

ENDÜSTRİYEL BİTKİLER YETİŞTİRİCİLİĞİ

ENDÜSTRİYEL CAM VE SERAMİK

ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK

ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK (UZAKTAN EĞİTİM)

ENDÜSTRİYEL HAMMADDELER İŞLEME TEKNOLOJİSİ

ENDÜSTRİYEL HAMMADDELER TEKNOLOJİSİ

ENDÜSTRİYEL KALIPÇILIK

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON (UZAKTAN EĞİTİM)

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON PROGRAMLAMA

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİSİ

ENDÜSTRİYEL SERAMİK

ENDÜSTRİYEL TASARIM

ENDÜSTRİYEL TAVUKÇULUK

ENERJİ

ESER KORUMA

ET ENDÜSTRİSİ

ET VE ÜRÜNLERİ TEKNOLOJİSİ

EV CİHAZLARI TEKNOLOJİSİ

EV GEREÇLERİ

EV VE DENEY HAYVANLARI YETİŞTİRİCİLİĞİ

FABRİKA BAKIM VE İMALAT

FERMANTASYON

FERMANTASYON TEKNİKERLİĞİ

FERMENTE ÜRÜNLER

FINDIK EKSPERLİĞİ

FİDAN VE FİDECİLİK

FİDAN YETİŞTİRME

FİDAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

FİLM YAPIM TEKNİKLERİ

FOTOĞRAF

FOTOĞRAFÇILIK

FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK

GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI

GAZ VE TESİSATI TEKNOLOJİSİ

GELENEKSEL EL SANATLARI

GEMİ ELEKTRONİĞİ

GEMİ İNŞAATI

GEMİ MAKİNELERİ

GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME

GEMOLOJİ VE MÜCEVHER

GEOTEKNİK

GIDA KALİTE KONTROLÜ VE ANALİZİ

GIDA KALİTE VE SAĞLIK KONTROL

GIDA KALİTESİ VE SAĞLIK KONTROLÜ

GIDA TEKNİKERLİĞİ

GIDA TEKNOLOJİSİ

GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

GÖRSEL İLETİŞİM

GRAFİK

GRAFİK TASARIM

GRAFİK TASARIMI

GRAFİK VE REKLAMCILIK

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

GÜVENLİK

GÜVERTE

HABERLEŞME

HABERLEŞME TEKNOLOJİSİ

HALI VE KİLİM

HALICILIK

HALICILIK VE DESİNATÖRLÜĞÜ

HALICILIK VE KİLİMCİLİK

HAREKAT

HARİTA

HARİTA KADASTRO

HARİTA TEKNİKERLİĞİ

HARİTA VE KADASTRO

HARİTA VE MADEN ÖLÇME

HASAT SONRASI TEKNOLOJİSİ

HAVA ASTSUBAY MYO GÜVENLİK

HAVA ASTSUBAY MYO HAREKAT

HAVA ASTSUBAY MYO İKMAL

HAVA ASTSUBAY MYO LEVAZIM

HAVA ASTSUBAY MYO MUHABERE ELEKTRONİK

HAVA ASTSUBAY MYO PERSONEL

HAVA ASTSUBAY MYO ULAŞTIRMA VE OTOMOTİV

HAVA KONTROLÖRLÜĞÜ

HAVA KONTROLÖRÜ

HAVA LOJİSTİĞİ

HAVA SAVUNMA

HAVA TRAFİK

HAVA TRAFİK KONTROLÜ

HAVACILIKTA YER HİZMETLERİ YÖNETİMİ

HAYVAN SAĞLIĞI

HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ VE SAĞLIĞI

HAYVANSAL ÜRETİM

HAZIR BETON TEKNOLOJİSİ

HAZIR GİYİM

HAZIR YEMEK VE AŞÇILIK

HİDROELEKTRİK SANTRALLERİ

İÇ MEKAN KORUMA VE YENİLEME

İÇ MEKAN TASARIMI

İHBAR KONTROL

İKLİMLENDİRME

İKLİMLENDİRME VE SOĞUTMA TEKNOLOJİSİ

İKLİMLENDİRME SOĞUTMA

İKLİMLENDİRME TEKNOLOJİSİ

İKMAL

İKRAM

İKRAM HİZMETLERİ

İLETİM, DAĞITIM VE TESİSAT

İNŞAAT

İNŞAAT TEKNİKERLİĞİ

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ

İNŞAAT VE SANAYİ BOYA UYGULAMA TEKNOLOJİSİ

İNTERNET GAZETECİLİĞİ VE YAYINCILIĞI

İNTERNET VE AĞ TEKNOLOJİLERİ

İPÇİLİK

İPEK BÖCEKÇİLİĞİ

İSTİHBARAT

İSTİHBARAT (FOTO KIYMETLENDİRME DALI)

İSTİHBARAT (FOTO LABORATUVAR DALI)

İSTİHKAM

İŞ MAKİNELERİ

İŞ MAKİNELERİ OPERATÖRLÜĞÜ

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

İTFAİYECİLİK VE SİVİL SAVUNMA

İTFAİYECİLİK VE YANGIN GÜVENLİĞİ

JEOTEKNİK TEKNİKERLİĞİ

JOKEYLİK

KAĞIT TEKNOLOJİSİ

KAĞIT VE AMBALAJ TEKNOLOJİSİ

KAĞIT VE KAĞIT İŞLEME TEKNOLOJİSİ

KAĞITÇILIK

KALIPÇILIK

KAMIŞLI ÇALGILAR

KANATLI HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

KARAYOLU ULAŞIMI VE TRAFİK

KAYNAK TEKNOLOJİSİ

KAYNAKÇILIK

KESİM VE ET

KESİM VE ET ENDÜSTRİSİ

KIYMETLİ TAŞ VE METAL İŞLEMECİLİĞİ

KİMYA

KİMYA TEKNOLOJİSİ

KONFEKSİYON

KONFEKSİYON (HAZIR GİYİM)

KONSERVASYON

KONSERVECİLİK

KONTROL SİSTEMLERİ TEKNOLOJİSİ

KONTROL SİSTEMLERİ VE TEKNİKLERİ

KONTROL VE OTOMASYON TEKNOLOJİSİ

KONTROL VE ÖLÇÜ ALETLERİ

KOSTÜM TASARIMI

KOZMETİK TEKNOLOJİSİ

KUAFÖRLÜK

KURUYEMİŞ ÜRETİMİ VE TEKNOLOJİSİ

KUYUMCULUK VE TAKI TASARIMI

KÜMES HAYVANLARI YETİŞTİRİCİLİĞİ

LABORATUAR TEKNOLOJİSİ

LABORATUVAR

LASTİK

LASTİK ENDÜSTRİSİ

LASTİK TEKNOLOJİSİ

LASTİK VE PLASTİK TEKNOLOJİSİ

LASTİK-PLASTİK

LEVAZIM

MADEN

MADEN TEKNOLOJİSİ

MADEN VE CEVHER HAZIRLAMA

MAKİNE

MAKİNE BAKIM

MAKİNE BİLİMLERİ

MAKİNE İMALAT

MAKİNE ÜRETİM

MAKİNE YAĞLARI VE YAĞLAMA TEKNOLOJİSİ

MAKİNE-RESİM-KONSTRÜKSİYON

MAKİNE RESİM VE KONSTRÜKSİYON

MANTARCILIK

MASAÜSTÜ YAYINCILIK

MATBAACILIK

MATBAACILIK TASARIM VE YAYIMCILIK

MATBAACILIK VE BASKI TEKNİKLERİ

MATBAA-MATBAACILIK

MAYIN

MEKATRONİK

MEKATRONİK (UZAKTAN EĞİTİM)

MERMER TEKNOLOJİSİ

MERMER

MERMERCİLİK

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

METAL İŞLERİ

METAL TEKNOLOJİSİ

METALOGRAFİ VE MALZEME MUAYENESİ

METALURJİ

METALURJİ MALZEME

MEYVE VE SEBZE İŞLEME TEKNOLOJİSİ

MEYVE-SEBZE İŞLEME

MEYVECİLİK

MİMARİ DEKORATİF SANATLAR

MİMARİ RESTORASYON

MOBİLYA VE DEKORASYON

MODA KONFEKSİYON

MODA TASARIMI

MODA VE TEKSTİL  TASARIMI

MOTOR

MOTORLU ARAÇLAR VE ULAŞTIRMA TEKNOLOJİLERİ

MUHABERE VE ELEKTRONİK BİLGİ SİSTEMLERİ

MUTFAK YÖNETİMİ

MÜHİMMAT VE MÜHİMMAT TAHRİP

MÜZİK ALETLERİ YAPIM VE ONARIMI

NALBANTLIK

ODUN DIŞI ORMAN ÜRÜNLERİ

ORGANİK TARIM

ORMAN İŞLETMECİLİĞİ

ORMAN ÜRÜNLERİ

ORMANCILIK

ORMANCILIK VE ORMAN ÜRÜNLERİ

OTEL VE RESTORAN YÖNETİCİSİ

OTELCİLİK VE RESTORANCILIK

OTO BOYA KAROSERİ DOĞRULTMA TEKNİKERLİĞİ

OTO BOYA VE KAROSERİ

OTO ELEKTRİK-ELEKTRONİK

OTO MOTOR TEKNOLOJİLERİ

OTO MOTOR TEKNOLOJİSİ

OTO TASARIM VE İMALAT

OTOBÜS KAPTANLIĞI

OTOBÜS ŞOFÖRLÜĞÜ (KAPTANLIK)

OTOBÜS TAMİR BAKIM

OTOBÜS TAMİR VE BAKIM

OTOMASYON

OTOMOTİV

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ

OTOMOTİV İŞLETMECİLİĞİ

OTOMOTİV SATIŞ SONRASI HİZMET

OTOMOTİV TASARIM VE İMALAT

OTOMOTİV TEKNOLOJİSİ

ÖRME

ÖRME TEKNOLOJİSİ

ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA

PAMUK EKSPERLİĞİ VE İPLİKÇİLİK

PAMUK PAZARLAMA VE İPLİKÇİLİK

PANCAR YETİŞTİRİCİLİĞİ ŞEKER TEKNOLOJİSİ

PANCAR YETİŞTİRİCİLİĞİ VE ŞEKER TEKNOLOJİSİ

PERSONEL

PETROKİMYA

PETROL SONDAJI VE ÜRETİMİ

PEYZAJ

PEYZAJ UYGULAMA VE SÜS BİTKİLERİ

PEYZAJ VE ÇEVRE TASARIMI

PEYZAJ VE SÜS BİTKİLERİ

PİLOTAJ EĞİTİMİ

PLASTİK TEKNOLOJİSİ

POSTA HİZMETLERİ

RADAR

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

RADYO – TELEVİZYON YAYINCILIĞI

RADYO TV YAYINCILIĞI

RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMCILIĞI

RADYO VE TELEVİZYON TEKNİĞİ

RADYO VE TELEVİZYON TEKNOLOJİSİ

RADYO VE TELEVİZYON YAYIMCILIĞI

RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIĞI

RADYO VE TV YAYIMCILIĞI

RADYO-TELEVİZYON PROGRAMCILIĞI

RADYO-TELEVİZYON TEKNİĞİ

RADYO-TELEVİZYON YAYIMCILIĞI

RADYO-TV YAYIMCILIĞI

RAFİNERİ

RAFİNERİ VE PETRO – KİMYA TEKNOLOJİSİ

RAFİNERİ VE PETROKİMYA

RAYLI SİSTEMLER ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

RAYLI SİSTEMLER ELEKTRİK VE ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

RAYLI SİSTEMLER MAKİNE TEKNOLOJİSİ

RAYLI SİSTEMLER MAKİNİSTLİK

RAYLI SİSTEMLER TEKNOLOJİSİ

RAYLI SİSTEMLER YOL

RAYLI SİSTEMLER YOL TEKNOLOJİSİ

RESTORASYON

RESTORASYON VE KONSERVASYON

SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

SAHNE TASARIMI

SAHNE VE DEKOR TASARIMI

SAHNE VE GÖSTERİ SANATLARI IŞIK TEKNOLOJİSİ

SAHNE VE GÖSTERİ SANATLARI SES TEKNOLOJİSİ

SAHNE VE GÖSTERİ SANATLARI TEKNOLOJİSİ

SARACİYE TASARIMI VE ÜRETİMİ

SATIŞ SONRASI

SAVUNMA VE GÜVENLİK

SAZ TAMİRİ

SEBZE ÜRETİMİ

SELÜLOZ VE KAĞIT TEKNOLOJİSİ

SELÜLOZ VE KAĞITÇILIK

SERA VE SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

SERACILIK

SERACILIK YÖNETİMİ

SERACILIK VE BAHÇE KÜLTÜRLERİ

SERACILIK VE SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

SERACILIK-BUDAMA VE AŞILAMA

SERAMİK

SERAMİK, CAM VE ÇİNİCİLİK

SERAMİK VE CAM

SERİGRAFİ

SEYİR

SIĞIR YETİŞTİRİCİLİĞİ VE BESİCİLİĞİ

SIHHİ TESİSAT

SIHHİ TESİSAT TEKNOLOJİSİ

SIHHİ TESİSAT VE DOĞALGAZ

SİLAH ELEKTRONİK

SİLAH SİSTEMLERİ VE TEKNİKLERİ

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ

SİVİL SAVUNMA VE İTFAİYECİLİK

SOĞUTMA TESİSATÇILIĞI

SOĞUTMA TESİSATI

SOĞUTMA VE HAVALANDIRMA

SONDAJ TEKNOLOJİSİ

SONDAJCILIK

SU ÜRÜNLERİ

SU ÜRÜNLERİ İŞLEME TEKNOLOJİSİ

SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

SU ÜRÜNLERİ YÖNETİMİ

SUALTI

SUALTI SİLAHLARI

SUALTI SİSTEMLERİ

SUALTI TEKNOLOJİSİ

SUBTROPİK İKLİM BİTKİLERİ

SUBTROPİKAL BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

SULAMA TEKNOLOJİSİ

SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

SÜS VE TAKI TEKNOLOJİSİ

SÜT ENDÜSTRİSİ

SÜT HAYVANCILIĞI

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

SÜT VE ÜRÜNLERİ

SÜT VE ÜRÜNLERİ TEKNOLOJİSİ

ŞARAP ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

ŞARAP ÜRETİM TEKNOLOJİSİ VE BAĞCILIK

ŞEKER TEKNOLOJİSİ

TABLO RESTORASYONU

TAHRİBATSIZ MUAYENE

TAKI TASARIMI VE SÜS TAŞLARI İŞLEMECİLİĞİ

TAKI TASARIMI VE SÜS TAŞLARI

TAKI TEKNOLOJİSİ

TAKI VE EL SANATLARI

TAPU KADASTRO

TAPU VE KADASTRO

TARIM

TARIM ALET VE MAKİNELERİ

TARIM MAKİNALARI

TARIM MAKİNELERİ

TARIM ÜRÜNLERİNİN MUHAFAZASI VE DEPOLANMASI

TARIMSAL BİYO TEKNOLOJİ

TARIMSAL LABORATUVAR

TARIMSAL MEKANİZASYON

TARIMSAL SULAMA

TARIMSAL SULAMA YÖNETİMİ

TARIMSAL ÜRÜNLER MUHAFAZA VE DEPOLAMA TEKNOLOJİSİ

TARLA BİTKİLERİ

TASARIM VE BASIM – YAYIMCILIK

TAŞ İŞLEMECİLİĞİ

TAŞ VE METAL İŞLEMECİLİĞİ

TAŞ VE METAL İŞLETMECİLİĞİ

TAVUKÇULUK

TEKNİK SERAMİK

TEKSTİL

TEKSTİL BASKI

TEKSTİL DOKUMA

TEKSTİL İPLİKÇİLİK

TEKSTİL TASARIMI

TEKSTİL TEKNOLOJİSİ

TEKSTİL TERBİYESİ

TEKSTİL ÜRÜNLERİ TASARIMI

TEKSTİL VE HALI MAKİNELERİ

TELEKOMÜNİKASYON

TELEVİZYON VE RADYO PROGRAMCILIĞI

TELEVİZYON YAPIM VE YÖNETİMİ

TERMİK MOTORLAR VE OTOMOBİL

TERMİK SANTRAL MAKİNELERİ

TERMİK SANTRALLERDE ENERJİ ÜRETİMİ

TESİSAT TEKNOLOJİSİ

TIBBİ İSTATİSTİK VE BİLGİSAYAR

TIBBİ LABARATUAR TEKNİKLERİ

TIBBİ LABORATUAR

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

TOHUM SAĞLIĞI

TOHUMCULUK

TURİST REHBERLİĞİ

TURİZM ANİMASYONU

TURİZM REHBERLİĞİ

TURİZM REHBERLİK

TURUNÇGİL TARIMI VE İŞLEME TEKNOLOJİSİ

TÜTÜN TARIMI VE İŞLEME TEKNOLOJİSİ

TÜTÜN YETİŞTİRİCİLİĞİ VE İŞLEMECİLİĞİ

UÇAK ELEKTRİĞİ

UÇAK ELEKTRİK – ELEKTRONİĞİ

UÇAK ELEKTRONİĞİ

UÇAK GÖVDE BAKIM

UÇAK GÖVDESİ

UÇAK KONTROL VE İHBAR RADAR

UÇAK MOTORU

UÇAK TEKNOLOJİSİ

UÇAK YER DESTEK SİSTEMLERİ

ULAŞTIRMA

ULAŞTIRMA HİZMETLERİ

ULAŞTIRMA VE OTOMOTİV

ULAŞTIRMA VE TRAFİK HİZMETLERİ

UN ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

UN VE UNLU MAMÜLLER TEKNOLOJİSİ

UYGULAMALI TAKI TEKNOLOJİSİ

VURMALI ÇALGILAR

WEB TEKNOLOJİLERİ VE PROGRAMLAMA

YAĞ ENDÜSTRİSİ

YALITIM TEKNOLOJİSİ

YAPI

YAPI DEKORU

YAPI DENETİM YARDIMCILIĞI

YAPI DENETİMİ

YAPI DONATIM TEKNOLOJİSİ

YAPI RESSAMLIĞI

YAPI TEKNOLOJİSİ

YAPI TESİSAT TEKNOLOJİSİ

YAPI YALITIM TEKNOLOJİSİ

YARA SAVUNMA

YEM TEKNOLOJİSİ VE HAYVAN BESLEME

YEMEK PİŞİRME TEKNİKLERİ

YİYECEK – İÇECEK İŞLETMECİLİĞİ

YİYECEK- İÇECEK VE MUTFAK

YİYECEK İÇECEK İŞLETMECİLİĞİ

YİYECEK VE İÇECEK İŞLETMECİLİĞİ

ZEYTİN ENDÜSTRİSİ

ZEYTİN YETİŞTİRİCİLİĞİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ

ZEYTİNCİLİK VE ZEYTİN İŞLEME TEKNOLOJİSİ

NOT: Meslek Yüksekokulu mezuniyet belgesinde yer alan önlisans program adı ile dikey geçiş listelerinde yer alan program adının aynı olması gerekmektedir.

  • egitim-dunyasi.net olarak sizin için hazırladığımız yazımızla ilgili sorularınızı ve merak ettiklerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz
Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)

Yorum yapmadan önce lütfen soruyu sayıyla cevaplayınız. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.