650 Öğretmen Hakkari’de Çiçeklerle Karşılandı

650 Öğretmen Hakkari’de Çiçeklerle Karşılandı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Çiçeklerle Karşılandılar.

Öğretmen atamaları yapıldı ve binlerce öğretmen ülkenin doğusu batısı demeden ülkenin her yanına dağılarak öğretmenlik mesleğini icra etmeye başladılar.

Geçtiğimiz günlerde 15 bin öğretmenin ataması sonuçlandı. Yeni atanan öğretmenler görev yerlerine gitmeye başladılar.

Hakkari’ye  650 Öğretmen 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Hakkari’ye ataması yapılan 650 öğretmen, gülen yüzlerle ve çiçeklerle karşılandı.

Uzun yıllar devam eden terör olayları nedeniyle özellikle kamu personelinin görev yapmak istemediği şehirlerin başında gelen Hakkari, çözüm sürecinin ardından sağlanan huzur ortamıyla hem yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi hem de kamu personellerinin rahatlıkla görev yapacağı bir kente dönüştü.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın son atamasıyla 650 öğretmenin tayin edildiği kente gelen eğitim neferleri, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve şube müdürleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Makamında kabul ettiği öğretmenlerle bir süre sohbet eden Kurtaran, 2015 yılı Şubat ayı atamasında kente 650 öğretmen atandığını anımsatarak, öğretmenlerden 167’sinin il merkezinde, 392’sinin Yüksekova’da, 73’ünün Şemdinli’de, 18’inin de Çukurca’da öğretmenlik mesleiğine başlayacağını bildirdi.

Öğretmenlere yeni görev yerlerinde başarı dileyen Kurtaran, Hakkari’nin öğretmenlerce tercih edilmesinin vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını belirtti.

Hakkari şehri son yıllarda öğretmen atamalarının en yüksek olduğu yerlerden sadece birisi, birçok öğretmen Türkiye’nin her yerinde çalışmak istiyor.

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)