23 -24 Nisan İlkokul ve Ortaokullar Tatil Olacak mı?

23 -24 Nisan İlkokul ve Ortaokullar Tatil Olacak mı?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Verildi) 5 üzerinden ortalama 4,00 puan
Loading...

23-24 Nisan İlkokul ve Ortaokullara Tatil Olacak mı ?Ek Ders Ücretleri Verilecek mi?

23 Nisan ile ilgili okulların hangi gün tatil olacağı ve ek ders ücreti ile ilgil i açıklamalar geldi ,işte ayrıntılar;

Meb takvimi şu şekilde;

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı:

a) Okul Öncesi İlkokul, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokullarında: 23 – 24 Nisan 2015

b) Ortaöğretim ve Yaygın Eğitim Kurumlarında: 23 Nisan 2015 Perşembe günü tatil olarak görünmektedir. 23-24 Nisan’da Öğretmenlerin Ek Dersi Kesilir Mi? * Milli Bayramlar nedeniyle tatil edilen ve ders yapılamayan hallerde bütün okul yöneticilerine ve öğretmenlere ek ders ücreti normal olarak ödenecektir.

Bakınız: Toplu Sözleşme Hükümleri ve Ek Ders İlgili Maddeleri Toplu Sözleşme Maddesi

Madde 2- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Ek Ders Yönetmeliği Maddesi

İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Bir Diğer Konu Ücretli Öğretmenlerin ve 23-24 Nisan Günlerine gelen Egzersiz çalışmalarının EK DERSİ:

*Ücretli öğretmenler, girdikleri ders saatine göre ücret almaktadır. Tatillerde ek ders ücreti kesilmektedir. Ancak 23 Nisan günü ücretli öğretmenler, kutlama programlarında görev alırsa yani resmi olarak Okul veya MEM’ler tarafından görevlendirirlerse 23 Nisan gününün ek dersini alabilmeleri gerekir.

Egzersiz Çalışmalarında zaten çalışma planın yıllık plan yapılırken resmi tatil günleri planlanarak yapıldığı için kesinti söz konusu olamaz.

 

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)