2013 Öğrenim Kredisi ve Burs Ücretleri – Başvuru ve ödeme tarihleri

2013 Öğrenim Kredisi ve Burs Ücretleri – Başvuru ve ödeme tarihleri

kyk_yurtkur_burs_ve_ogrenim_kredisi_basvuru_sonuclari_aciklandi2013 Burs ücretleri, Burslar ne kadar arttı 2013, Burs başvurusunda bulunabilmek için ne gerekli, kredi alabilmek için  taahhüt senedi nasıl alınır,2013 kyk burs ücreti, 2013 Burs fiyatı ne kadar, 2013 kredi ücreti ve taahhüt senedi hakkında tüm detaylı bilgiler yazımızın devamındadır.

 

7 Ocak 2013 tarihinden itibaren verilmeye başlanacak öğrenim kredisi ve burs ücretleri zamlı olan fiyatları belli olmuştur. Buna göre geçen sene 260 tl olan bu ücret, %8 artış ile 280 TL‘ye çıkarıldı. küçük bir artış olsada öğrencilerin yüzü gülecek gibi

 • Burs veya kredi hesabınıza her ay 280 tl yatırılacaktır.
 • Kredi ve burslar Ziraat Bankasından alınabilir.
 • Bu arada kredi ve burs almadan önce noterden taahhüt senedi almalı ve bölgenizdeki Yurtkur’a götürmelisiniz.(belgenin alımı yazının devamında detaylıca açıklanmıştır)
 • Belgenin iletilmesi için son tarih: 28 Şubat 2013

 

Yurtkur’dan (KYK) Burs ve öğrenim kredisi kazanan öğrenciler Noter’den kendi adlarına Taahhüt Seneti çıkarmalı ve Yurtkurun bölgedeki herhangi bir yurduna veya posta adresine bu belgeyi ulaştırmalıdırlar.

Taahhüt Senetlerini Nereden Alabilirim ?

Yakınınızdaki bir noterden. Bulunduğunuz çevredeki noterleri ve telefon numaralarını öğrenmek için buraya tıklayınız.

Belgenin iletilmesi için son tarih: 28 Şubat 2013

Taahhüt Senetini kime göndereceğim ?

Kurumun Bölge ve/veya Yurt Müdürlüklerine elden teslim edilebilir, Bölge ve Yurt Müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise Kurumun “Söğütözü Mah. 2176 Sok. No:25 Çankaya/ANKARA ” adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile gönderilecektir.

Taahhüt Seneti göndermezsem ne olur ?

Burs-Kredi Taahhüt Senedini noterde tanzim ve tasdik ettirmeyenler ile belirlenen süreye kadar Kuruma vermeyenlere burs, kredi verilmeyecek olup,ayrıca bildirim yapılmayacaktır.

Burs veya Krediler ne zaman ödenecek ?

Burs veya öğrenim kredisi ödemeleri, öğrencilere her yılın Ocak ayından başlamak üzere her ayın 7 sinde aylık olarak yapılacaktır.

BURS-KREDİ TAAHÜT SENETLERİNİ 25 ARALIK 2012 TARİHİNE KADAR VERENLERİN BURS VE ÖĞRENİM KREDİSİ ÖDEMELERİ 08 OCAK 2013 TARİHİNDE, 25 ARALIK 2012 TARİHİNDEN SONRA VERENLERİN İSE 08 ŞUBAT 2013 TARİHİNDE TC ZİRAAT BANKASI ŞUBESİNDEN YAPILACAKTIR.

TARİHLERİN DİKKATLİ OKUNMASI VE İŞLEMLERİN SON GÜNE BIRAKILMAMASINI HATIRLATMAK İSTERİZ. SON GÜN HEM BİR AŞIRI YOGUNLUK OLACAK HEMDE YOĞUNLUKTAN DOLAYI YETİŞTİREMEME GİBİ BİR TALİHSİZLİK

HESABINA 1040 TL YATAN ÖĞRENCİ LERİN  DURUMU

 YAŞABİLİRSİNİZKYK, Avrupa Birliği Burs projesi kapmasında birtakım yeni uygulamalara gitti. Şöyle ki bursu kesilen son sınıf öğrencilerine Aralık ayı itibari ile ödeme yapacak. 10 bin kız ve 10 bin erkek olmak üzere toplamda 20 bin öğrenciye Aralık ayı itibari ile ödeme yapılacak. Aralık ayı ödemesi + Avrupa Birliği fonundan gelen 3 aylık ödeme olan bu özel durumdaki öğrenciler bir sonraki ödemesini Nisan 7′de “260 TL+ yeni yıl zammı” olarak alacak. Zira 1040 TL / 4 ay = 260 TL / ay şeklinde olduğu da bu durumu doğrulamaktadır.

Bu nedenledir ki “Ocak ayında ödeme yapılacak mı?” sorusunun cevabı “HAYIR” olup, ayağınızı yorganınıza göre uzatmaniz tavsiyedir…

bu 1040tl konusuna ek olarak bundan sonraki nisandaki ödeme

arkadaşlar ab fonunda kredisi bursa dönüşenler için: Söz konusu bursunuz Kasım-2012 ayından itibaren başlatılmıştır. Tarafınıza daha önce öğrenim kredisi olarak ödenen Kasım-2012 ayı ödemesi bursa dönüştürülmüş olup, Aralık-2012, Ocak-Şubat-Mart 2013 ayları peşin olarak (260×4=1.040-TL) hesabınıza yatırılmıştır.

Adınıza yapılacak ikinci ödeme, Nisan-2013 ayında gerçekleştirilecek olup, ödenecek tutar Nisan-Mayıs-Haziran 2013 aylarını kapsayacak şekilde (260×3=780- TL) yine peşin olacaktır. kyk sitesinden alıntıdır.

burs fiyatları 2013 ile ilgili merak ettikleriniz ve sorularınızı aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz…

 • egitim-dunyasi.net olarak sizin için hazırladığımız yazımızla ilgili sorularınızı ve merak ettiklerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz
Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR - 353 YORUM
 1. AYŞE diyor ki:

  hocam ben önlisans 2.sınıftayım ve -haziranda- bursumun kesilme tarihi dgs ile ara vermeden lisansa geçtiğimde ve gerekli belgeleri kyk gönderdiğimde bursum hangi aydan itibaren yatar yani temmuz ağustos eylül vs. bu ayları da yatırırlar mı ?

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   onaylandığı anda yatmaya başlar ama belge takibi yapmanızda fayda var çünkü işler biraz yavaş ilerleyebiliyor…

 2. gizem diyor ki:

  Merhaba ben geçen yıl kredi baş vurusu yaptım herşey tamamdı kart çikartmaya bankaya gittim bir bilginiz gözükmüyor denildi. Tekrar bu sene başvurdum meğer bir önce ki yıl yatmış bu parayı alabilirmiyim ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.

 3. Okan diyor ki:

  Mrb geçen yıl bana geri ödemeli kredi çıktı ama almadım bu yıl yine başvuru yaptım şimdi bu yıl kredi çıkarsa eğer geçen yıldan bu yıla kadar almadığım ücretide alacak mıyım…Yoksa bu yıldan itibaren mi olacak

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   hayır bu yılda standart ilk defa çıkan gibi biri alacaksanız.

 4. Murat diyor ki:

  Bn geri odemesiz bursluluk aliyordum sisteme girdigimde son odeme tarihi yaziyo ama bnm aldigim geri odemesiz nedn boyle oldu yardimci olurmusunuz

 5. btl diyor ki:

  merhaba ben x ünisinde önlisans okuyodm snra öss snvıyla y ünisinde 4 yllk bi blme kayıt yaptrdm geri ödemeli kredi alyrdm bu ay kesldi yeniden dlekce ve bazı belgelri kyk ya gndrecegm posta yoluyla fakat kredm ne kadr zaman da yatar onu merak ediyorum bide kredmi bursa çevireblr mym ödemeszlerden ? ilgnize tşk eddm

 6. ryhn diyor ki:

  merhaba yardımcı olursanız sevinirim.. ben iki sene öğrenim kredisi aldım. iki yıllık okuyorum ve dönem uzatmaya kaldım ( yani sınıfta kaldım). benim öğrenim kredim normalde bu ay son ama devam edecekmiş sınıfta kaldığım için. ben bir ay daha alsam öğrenim kredimi sonra iptal etsem kabul olur mu?

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   öğrenim kredisi ve burs şartında okul süresi boyunca alabilir şartından dolayı belirlenen tarihte bitecektir…

 7. Eren diyor ki:

  Merhaba , hazırlık okudugum ıcın hazirandan bu yana bursumun yatmadıgını ogrendım. Bunun için nereye dilekçe yazmamız lazım. Ankara genel müdürlüğemi yoksa bulunduğumuz şehrin müdürlüğüne mi

 8. rumeysa diyor ki:

  geri ödemeli burs yani öğrenim kredisi ayda kac tl olarak veriliyor acaba

 9. merve diyor ki:

  başbakanlık bursunu 1. öğretimler alamıyor mu

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   alabiliyor….buradaki yazımızda son başvuru ve detayları belirtmiş bulunmaktayız
   http://www.egitim-dunyasi.net/kyk-burs-ve-kredi-basvuru-tarihleri-ve-sartlar-2014-2015.html

 10. iboyraz diyor ki:

  Merhaba, bu yıl mayıs ayında mezun oldum ve bu sabah ‘HARÇLIK AVANS limitiniz kapatılmıştır. Borç bakiyeniz bulunmamaktadır.’ diye bir mesaj aldım. Bu mesaj ne anlama geliyor? Yeni çıkan af kapsamıyla veya torba yasasıyla bir ilgisi var mı? Teşekkür ederim.

 11. eda diyor ki:

  Merabalar,benim okulum 1sene uzadığı için bursum krediye döndü ocak ayında şimdi ben sadece 1 senelik kredi mi odeyecegim ve bu miktar ne kadar olur?

 12. kubra diyor ki:

  Tum iki yilliklar geri donusumlu kredi alabiliyor mu ikinci ogretimlerde dahil ?

 13. fatma diyor ki:

  myo okumaktaym son senem kredi alıyrm okul bitince haziranda kredimde bitecek mi yoksa 3 ay daha almaya devam edecek miyiz. bazı arkadaşlara msj gelmiş haziranda biteceğine dair

 14. Muhammet kaya diyor ki:

  2 yılın son senesindeyim myo okumaktayım . Kredim ne zamana kadar devam edecek?

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   sizden bir önceki yorumda cevabı var…

 15. aslı diyor ki:

  2yıllık üni. okumaktayım çektiğimiz kredi okul bitince haziran ayında bitiyomu

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   kredi oldugu için okul başlangıcına kadar devam edecektir. yani ekime kadar..

 16. umit diyor ki:

  Burs için yatan para haziranda yaticakmi

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   evet yatmaktadır…

 17. gül diyor ki:

  Merhaba.ben başbakanlık bursu alıyorum 3. sınıfım ama hazırlık okudum.burs süresi 4 yıl olduğu için için bursumun kesilceni duydum yazın ve seneye uzatmak için ne yapmam gerekiyor?

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   dilekçe göndermeniz yeterli kyk ya

 18. Seçil geven diyor ki:

  bir sorum daha olacak.öğrenim kredisini sigortalı bir işte çalışmak etkiler mi?

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   etkilemez..

 19. Seçil geven diyor ki:

  merhaba.kredi alıyorum.mesela mart ayının parasını alırken nisanı da cekebileceğimizi duydum 2 aylık.doğruysa nasıl çekebilirz? teşekkür ederim

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   şuana kadar hiç böyle bir şey olmadı. bizimde elimize böyle bir bilgi geçmedi maalesef…

 20. emel kara diyor ki:

  merhaba ben emel benim bursum öğrenime dönüşmüş ben onu iptal ettirsem tekrar burs çıkma ihtimali var mı acaba

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   öğrenime dönüştügüne göre demekki burs alamak için gerekli standardı kaybetmişşiniz demektir. iptal edip tekrar başvurduğunuzdada tekrar bu standartlara tabii olacağınızdan, tekrar burs çıkması mümkün gözükmüyor…

 21. berivan variş diyor ki:

  Ben bursuumu toptan almak istiyorum var boyle bi şansım

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   mmalesef yok her ay düzenli yatmaktadır….

 22. ayşegül diyor ki:

  merhaba,2 yıllık okuyorum bu sene son hangi aya kadar kredi alabiliyoruz ve harçlık avansı son ay kullanabiliyomuyuz??

 23. Onur diyor ki:

  merhaba . benım sorunum biraz daha farklı galiba 2 senelık okuyordum 2 senem bitti ama hala kredi yatıyor neden yardımcı olurmusunuz ?

 24. enver diyor ki:

  Kyy ka 5250 tl ye imza attım ama toplam 4800 aldım.kalan 450 ne olacak bir bilgi verirseniz çok sevinirim.

 25. Ayten diyor ki:

  İyi aksamlar bana ögrenim kredisi cıktı. Fakat hesap açılmamış dediler kartı ve parayı alamadm ne zaman alacam? 7 şubatsa 600 milyonmu alacam?

 26. sevda diyor ki:

  280 alacağız ferhatcığım :))

 27. elif diyor ki:

  bu sene burslar ayın kaçında alınacak acaba ?

 28. ferhat diyor ki:

  ben 2012 ocak ayında geri ödemeli kredi almaya başladım ön lisans dış ticaret okuyorum bu ay bana 280 mı yoksa 300 mü yatacak. birde ben hangi aya kadar kredi alacagım ?

 29. rojhat diyor ki:

  Mrhaba bana burs ciktida kimlikte yanlislikla yasim kucuk yazilmis kaydi nasil yapacm

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   annenizin ve babnızın onayıyla yapacaksınız….

 30. ecem diyor ki:

  peki bir sonra ki sene bursa başvurma şansım olur mu kredi iptal olursa eğer. dediğim gibi öğrenim kredisine itiraz etmek için taahhütnamey kabul ettim

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   aynı şeyi bende yaptım bir sonraki senede kredi çıktı gene almadım sonraki senede kredi çıktı almadım :)) ama benim şanssızlığımdan kaynaklandığını düşünüyorum denemekten vazgeçmeyin derim ben…

 31. ecem diyor ki:

  bana öğrenim kredisi çıktı. krediyi itiraz etmek için taahhütnameyi kabul etmek zorunda kaldım.fakat dilekçe olumsuz olunca taahhütnameyi iptal edemedim süresi doldu. iptal etmek için kyk yadilekçe yollayacam yollaynakadar ilk taksit ödenmiş olacam. borçlu olmamak için ne yapmam lazım. ve taahhütnamekabul ettim ya acaba kredi iptal olunca başvura biliyor muyum. acilcevapbekliyorum lütfen

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   krediyi almak istemiyorsanız hiç bir şey yapmanıza gerek yoktu yani taahhütnameyi kabul etmesaydeniz zaten almayacaktınız… normalde benim yazdığım şekilde kabul etmemiş olsanız tekrar başvurabilirsiniz. sizin durumunuza ilk defa rastladığım için açık bir cevap veremiyecem ama dilekçe yazmakla en doğrusunu yapmışınız, dilekçe sonucunu güzelce takip edin, ayrıca kyk ile de bu sıkıntı sonuçlanana kadar irtibat halinde olun…

 32. eda diyor ki:

  Merhaba ben bu sene universiteye yerlestim
  burs basvurumu yaparken dershane hocasi beni arastirma bursu ogrencisi olarak girmis.ne basbakanlik ne de ogrenim bursu alamiyorum.lutfen yardimci olun ne yapicam.maddi durumumuz da cok kotu

 33. omer16 diyor ki:

  arkadaşlar okuldan kaydımı sildirmedim ama 2 aydır okula gitmiyorum bıraktımyani kyk kredi başvurusunda bulunmuştum kredi çıktıktan sonra okul kaydımı sildirsem kredi alamaya devam edebilirmiyim

 34. gökhan diyor ki:

  merhaba ben 1. sınıf öğrencisiyim geri ödemeli kredi almak istiyorum ama nette bununla ilgili okadar çok şey yazıyor ki ne yapacagımı tam anlamıyla anlamış degilim yardımcı olursanız sevinirim.

  1. abdulkerim diyor ki:

   başvuru tarihleri geçti. başvurunu yapmış olman gerekirdi şimdiye kadar. eğer başvurunu yaptıysan ocak 7 den itibaren kredi almaya başlayacaksın. kesin sonuçlar açıklandığında ne yapılması gerektiğini ayrıntılı olarak sitemizden öğrenebilirsin. henüz yapılacak işlemler belli değil

 35. yasin diyor ki:

  merhaba ben burs başvurusunda bulundum eğer bursu kazanırsam 2014 ocak ayında 3 yada 4 aylık birden yatacak dyolar doğrumu aceba bunu biraz açık dile getirirseniz sevinirim gerçekten ihtiyacı olanlar için çok iyi bişey eğer öyleyse…ödemenin nasıl olacağını söylerseniz sevinirim..

  1. egitimdunyasi diyor ki:

   maalesef hersene ortaya atılan bir uydurmadır….

1 3 4 5
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)


dokuz − 2 =