12 Yılda 473 Bin Öğretmen Atandı

12 Yılda 473 Bin Öğretmen Atandı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Verildi) 5 üzerinden ortalama 4,00 puan
Loading...

Bakan Şimşek: ”867 bin öğretmenin 473 bini son 12 yılda atandı”

Öğretmen atamaları büyük sorun ülkede oldukça fazla kişi öğretmen olmak için çaba gösteriyor,  Öğretmen atamaları az gibi görünsede son yıllarda yapılan atama sayısı inanılmaz rakamlara ulaşıyor, işte ayrıntılar

“2015 bütçesinde eğitime 87 buçuk milyar lira kaynak ayırdık. Vereceğimiz ilave kaynaklarla bütçeden eğitime en az 90 milyar lira harcamış olacağız. Bu miktar Türkiye bütçesinin yaklaşık 5’te biri, topladığımız tüm vergi gelirlerinin ise 4’te biri civarında” 26 Mart 2015 Perşembe 19:47 0 34 0 Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “2015 bütçesinde eğitime 87 buçuk milyar lira kaynak ayırdık. Vereceğimiz ilave kaynaklarla bütçeden eğitime en az 90 milyar lira harcamış olacağız. Bu miktar Türkiye bütçesinin yaklaşık 5’te biri, topladığımız tüm vergi gelirlerinin ise 4’te biri civarında” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Batman’a gelen Bakan Şimşek, Batı Raman yolu üzerinde yapımı tamamlanan 16 derslikli, 300 öğrenci kapasiteli Batman Fen Lisesinin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. Törende konuşan Şimşek, Batman’da yapılan yatırımların Türkiye’nin geleceği için çok önemli olduğunu belirtti.

“Hükümet olarak güvenlikten önce eğitimi öncelendirdik. Bu, son dönemde verdiğimiz en doğru karardır. Çünkü bir ülkenin beşeri sermayesi kaliteli, donanımlı ve iyi eğitim almışsa o ülkenin geleceği parlaktır” diyen Şimşek, şunları dile getirdi:

Eğitime 87,5 milyar lira kaynak ayrıldı.

2015 bütçesinde eğitime 87,5 milyar lira kaynak ayırdık. Vereceğimiz ilave kaynaklarla bütçeden eğitime en az 90 milyar lira harcamış olacağız. Bu miktar Türkiye bütçesinin yaklaşık 5’te biri, topladığımız tüm vergi gelirlerinin ise 4’te biri civarında. Türkiye’nin önümüzdeki 20-30 yıl içerisinde atacağı önemli adımların temellerini bugünden hazırlıyoruz. Yani Türkiye’nin temellerini daha da sağlamlaştırıyor, kazanımlarını çok daha ileriye götürüyoruz. Ders veren 867 bin öğretmenin 473 bini son 12 yılda atandı.” Vali Azmi Çelik de açılışı yapılacak lise binasının, öğrenci yurdu, spor salonu, sentetik futbol ile basketbol ve voleybol sahası, tenis kortu, kütüphane, laboratuvar, 10 daireli lojman ve amfi tiyatrosu ile adeta övünç kaynağı olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından okulun açılışını gerçekleştiren Bakan Şimşek, sınıfları dolaşarak, öğrencilerle sohbet etti.

Öğrenci yurdu ve spor sahalarını da gezen Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen “Bereket Ormanları” projesi kapsamında okul bahçesine fidan dikti.

Yapımı tamamlanan özel bir okulun açılışını gerçekleştiren Şimşek, daha sonra Batman Üniversitesi’nde düzenlenen, “Bin Genç Bin İşveren İstihdam Buluşması” projesinin açılış törenine katıldı.

 

Yazar:
YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

Henüz yorum yapılmamış. Bu yazımız ile alakalı merak ettiklerinizi veya eklemek istediğiniz her türlü görüş ve öneriyi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

YORUMLAR & SORULAR-CEVAPLAR

(Yazımızla ilgili aklınızdaki soru ve düşünceleri yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.)